| TheLonelyOne a întrebat:

Idei pentru a uita de cineva fata de care ai avut sentimente?

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu poti sa uiti chiar atat de usor, necesita timp.
Insa iti recomand sa nu-i mai vizualizezi profilul de Facebook, eventual sa nu o mai ai la prieteni datorita faptului ca pozele recente cu ea te-ar putea agita. Cel putin mie asa mi se intampla.
In rest, practica activitati care iti fac placere.

| TheLonelyOne explică (pentru Ofiintă):

Ea continua sa imi scrie, inca ii pasa. S-a despartit de mine pentru alt tip dar nu i-a mers. Nu stiu ce sa fac/ce vreau de fapt.

| krazzy a răspuns (pentru TheLonelyOne):

Pai spune-i ca inca o iubesti! DAHHH!

| vocea a răspuns:

Pai in primul rand prima greseala e sa incerci sa uiti pe cineva fiindca creierul il va uita iar apoi cand iti vei reface viata cu altcineva nu o sa stii ce sa faci si iar o sa suferi, ideea este ca trebuie sa accepti ca ai avut sentimente, ce a avut asa special de ai pis suflet si ce poti face ca sa nu se mai repete, asa mergi mai departe impacat cu gandul bafta

| TheLonelyOne explică (pentru vocea):

Am acceptat ideea ca nu mai suntem impreuna, s-a despartit de mine pentru alt tip. Nu i-a mers, de 4 luni s-a intamplat si imi tot scrie de atunci, ii pasa inca. Nu stiu stiu ce vreau/ ce vrea ea sau ce sa fac.

| AnotherDragHarry a răspuns:

Pai...odata ce simti ceva pentru ea, e cam greu sa o uiti...mi e mi

| username115 a răspuns:

Ai putea face un sport...