| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am facut sex cu prietenul meu iar in general isi pune prezervativul cand simte ca nu mai are mult, insa de data asta si-a dat drumul mult mai repede decat de obicei si nu a avut prezervativ. Stiu ca a scos-o inainte sa isi dea drumul dar imi e frica sa nu fi eliminat in mine acel lichid preseminal, tinand cont ca (desi nu sunt 100% sigura), cred ca sunt in perioada de ovulatie... Care sunt sansele sa fi ramas insarcinata? El mi-a spus ca 100% e totul ok pentru ca stie ca nu si-a dat drumul in mine dar imi e cam fricasad *am 17 ani si nu am ciclu regulat*

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil, atata vreme cat ai fost in perioada fertila.
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, d e la ultima partida sexuala.
iar pe viitor, sa puna prezerativul INAINTE sa incepeti partida sexuala, fiindca poate exista sperma pe teava de la o masturbare anterioara sau partida de sex si daca etsi in perioada fertila, in primele secunde cand l-a introdus, se scurge involuntar sperma is te poate lasa gravida.
Prezervativele se pun la inceputul partidei sexuale!
sanatate maxima!

| Alexiavln2 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mersiii, nu se poate sa fac testul mai devreme?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexiavln2):

Un test de sarcina facut mai devreme de 21 de zile este INUTIL si va arata eronat, fiindca hormonul hcg prezent la gravida, nu apare mai deveme in analizele de urina.
Deci un test facut mai devreme va arata "negativ" indiferent ca etsi gravida sau nu fiindca este facut mult mai devreme decat trebuie.

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Faptul e consumat deja. Ati facut o prostie si trebuie sa invatati ceva in asta. Pentru linistea si siguranta ta, foloseste pastila de a doua zi. Ar putea chiar el sa ti-o cumpere de la o farmacie non stop.

| sierra1 a răspuns:

"nu a avut prezervativ... Care sunt sansele sa fii ramas insarcinata?"

in procente: juma-juma

| Goete a răspuns:

Si Stanta Maria a fost 100% sigura?
Tu joaca-te cu focul si bazeaza-te pe el c-o scoate... cand ramai insarcinata poate o intinde tot atat de repede, sau si mai repede decat a scos-o

| AdStefan a răspuns:

Buna
mananca patrunjel
pe gagica-mea eu o *** doar cu prezervativ extra safe... nu simt nimic dar e ok pentru ca o face pe ea sa se simta in siguranta
revenind
am auzit ca merge sa manaci patrunjel ca sa scazi riscul de a ramane insarcinata
cica merge 100%
app
spune-i sa isi dea una mica inainte ca sa nu mai termine asa repede si u uita ca dupa sa iti bati joc de el ca e *** ordinar
am incredere in tine si nu cred ca esti insarcinata... daca nu esti lasa un insta
dar daca esti, spor la crescut copilu...adica tot lasa un insta ca il botez eu