| Lexiiii a întrebat:

Il iubesc mult! Dar in ultima vreme au fost numai certuri intre noi,si multe cuvinte care s-au spus la nervi si care acum dor. Dar totusi la nervi sa spui asemenea cuvinte? Se poate asa ceva?
Ne-am intepartat foarte mult,nu mai prea vorbim, noi care inainte nu puteam sa stam unul fara altul.

Poate ca e posibil sa stam. Pe de o parte imi doresc sa fie ca inainte pe de alta parte zic ca mi-ar fi mai bine fara el. Stiu ca si el ma iubeste mult mi-a demonstrat`o de "n" ori. Dar nu stiu ce sa fac, cum pot sa fac sa fie bine? Fara atatea certuri.

As vrea daca se poate sa imi ziceti daca si voi a`ti trecut prin ceva asemnanator.
Multumesc.happy

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mam milogit de ea hai bre sa ne impacam apoi dupa timp am dato uitari si am uitat-o

| h3r a răspuns:

Buna, da am trecuthappy, insa el era pe orgolios ca sa ma opreasca, sa nu plec de langa el, indiferent daca tinea la mine sau nu.
Nu stiu, zici ca ti-a demonstrat ca te iubeste, incearca sa lasi mai mult de la tine, pentru ca noi, femeile... de obicei facem asta si suportam foarte multe. Trebuie sa te linistesti, sa-ti pui ordine in ganduri si sa gandesti corect. Nu in totdeauna este corect sa faci ceea ce simti! Poate ca daca m-ai lasi si tu de la tine, m-ai lasa si el si poate va reveniti! Daca vezi ca tot asa face, nu cred ca m-ai are rost sa continuati, asta ti-o spun din experienta. El tot asa va continua, indiferent daca tu continui sa-l ierti, sa treci peste. Ai mare grija la ce decizii ei! Incearca sa-l schimbi si sa-l tii mai mult langa tine, vorbest-i mereu calm si frumos, poate va da roade. In orice caz, sa nu exagerezi, altfel si-o ia in cap si ve-ti ajunge tot mai rau. Asta o zic pentru binele tau. Numai bine si iubiti-va mult!

| LovellyAngel a răspuns:

Si eu m-am certat foarte mult in ultimu timp, cu vorbe grele spuse la nervi... Inca incerc sa remediez situatia, m-am gandit sa stam de vorba sa rezolvam cumva, dar nu acum. Vreau sa vad daca el va incerca primul. Revenind la tine, parerea mea e sa porti o discutie serioasa cu el, sa ii spui tot ce ai pe suflet. Bafta:*

| Skeez a răspuns:

De ce nu incerci sa lasi si de la tine? -- ma refer la faptul ca de cele mai multe ori certurile de genul asta apar pentru ca nici unul nu vrea sa renunte.
Vorbeste cu el, imapaca-te cu el, fa tu primul pas si de aici in colo ai vazut ce greseli se pot face intr-o relatie si probabil ca acum vei stii sa le eviti.

Succeswinking

| Stassy a răspuns:

Pai de ce va certati?!
Eu asta sincer nu inteleg. Daca va iubiti, ati face tot ce e bine pentru celalalt, nu?thinking
Incearca sa te gandesti la ceilalti decat la tine [ acum nu spun k esti cumva sau ma rog] si o sa vezi k o sa-ti acordeze foarte multa atentie.
Incearca asta, o sa vezi k o sa ai de castigat foarte multe.
Da' ma rog, poate asta nu e genu' tau...
Daca nu'ti place, incearca macar sa'i faci pe plac.Fii de acord cu el, mai plimbati'va nu numa cearta toata ziua.

etc

Baftahappy

| XxXxyuukixXxX a răspuns:

...Toate trecem prin perioade mai nasoale cu partenerii nostri ..ai incercat sa vorbesti cu el? poate are vreo problema. daca ai vorbit cu el si te-ai certat cu el din cauza asta mai bine incerci sa eviti cand incepe cate o cearta incearca sa il aprobi chiar daca nu are dreptate poate trece printr-un moment mai dificil care nu vrea sa il povesteasca..sau este posibil sa aiba alta relatie cu alta tipa..in caz ca a mai facut asa in trecut. daca nu.ti-am zis mai sus.ce sa faci si sa il iei mai usor cu intrebarile etc. sper sa mearga daca nu incearca sa faci o pauza de 2-3 saptamani sa stati separati

| danyelos78 a răspuns:

Am trecut prin asta si iti spun ca la inceput eu cu ea eram pefecti, ne potriveam dar cu timpul au inceput certurile si nah.Acuma ne uram unu pe altu.Un sfat e sa lasi dupa el si o sa lase si el dupa tine si nu o sa va mai certatihappy.