| Secretkkk a întrebat:

Il iubesc prea mult, tin la el de mult timp. M-am saturat, sa sufar, sa pling. Ce sa fac? Am fost impreuna citeva seri dar a fost doar un joc, dar astazi m-ai tin minte sarutul sau. Suntem buni prieteni, nimic mai mult dar sentimentele mele sunt mari...

9 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Mai, mai...pai chiar nu stiu exact ce simti in realitate fata de acest baiat... Tii la el, il iubesti prea mult, sunteti prieteni, nimic mai mult...Sa inteleg ca de la el nu ai nici un raspuns la sentimentele tale? poate n-ai reusit sa-l faci sa vada ceea ce simti pentru el...Cand v-ati sarutat...de ce ati facut-o? din prietenie sau din "greseala"...
Trebuie in primul rand sa-ti limpezesti tu insati sentimentele pentru el... ce reprezinta el pentru tine... apoi sa afli ce repreziinti tu pentru el...si asta poti s-o afli de la el...doar sunteti prieteni buni... ori vorbiti despre timbre sau filme?
Cand ai sa afli aceste doua lucruri poti sa vezi realitatea si sa-l cuceresti...prietenia este primul pas si acesta exista deja ...Il cunosti si sti ce fel de baiat este, daca merita sa mergi mai departe. Intrebarea mea este de ce plangi, de ce suferi?
Deja crezi ca cele cateva seri petrecute impreuna in care v-ati si sarutat au fost un joc din partea lui...Nu-l judeca inainte sa-i afli parerea. Intreaba-l ce reprezinti tu pentru el, daca puteti avea o relatie de dragoste. Unii baieti sunt timizi, altii orgoliosi...Asa ca aceasta sarcina revine fetelor uneori...nu este nici o rusine.
Te rog sa nu mai plangi sau suferi...Esti tanara si trebuie sa te bucuri de dragoste, nu sa suferi.
Spune-i ceea ce simti...si chiar daca aceasta relatie nu va exista, macar sti in ce situatie te afli... Dragoste cu sila nu se face. Sunt baieti destui...vei gasi iubirea cat de curand! Sa ne scrii ce-ai facut! succes!

| Linda a răspuns:

Nu te lasa prada sentimentelor. Cine reuseste sa-si gestioneze sentimentele, reuseste aproape orice. Dezvolta-te. Citeste lucruri interesante, invata sa canti la chitara de ex, fa-te agent de vanzari (dezvolta curajul), fii amabila dar nu invinsa si indragostita de el. Eu am reusit asta cu cel de care imi placea super mult si ma pierdeam initial cand eram in prezenta lui.

| nattie a răspuns:

Sunteti buni prieteni asta e bine, totusi. daca iubirea asta nu-ti da pace incearca sa vezi daca si el mai simte ceva pentru tine, gaseste o modalitate sa afli, stand de vorba, banuiesc ca avand deja o relatie de amicitie nu va fi greu, daca raspunsul e afirmativ si iti impartaseste sentimentele(si sper sa fie asa>big grin

| fluturashmulticolor a răspuns:

Sa sti ca si eu am patit la fel.
m-am intalnit intr-o seara cu un baiat de care imi placea mai demult.
acea seara a fost intr-un cuvant spus :perfecta.
mi se parea ca parca tine la mine.
dupa acea seara minunata.
ce sa vezi.
nici un semn de viata.whistling
trebuia sa ma astept la asta pentru ca stiu ca ii place sa umble cu mai multe.
si nu trebuia sa ma astept sa mearga mai departe cu o relatie.
ci doar sa fiu una de pe "lista"...
sigh
in fiecare seara ma gandesc la el .si chiar am observat ca il iubesc foarte mult.si mi-as dori o relatie cu el.
dar incetu cu incetu sa stii ca am mai uitat de el. .si incerc sa gasesc alt baiat .care sa ma merite si nu sa ma tina doar pentru o seara.

pai sincer.
daca si el simtea la fel pentru tine continua tot asa cu serile si te cauta mult mai des...
facea tot posibilu.
de aceea iti zic ca ar fi mai bine sa il uiti.
si sa cauti pe cineva care nu vrea doar o seara minunata cu tine.
big grin
suuces!

| rox a răspuns:

Ce-ar fi sa-i spui si lui asta?

| Andrinho a răspuns:

Ar trebui fie sa ii spui si acelui baiat ce simti cu adevarat pentru el, fie sa il uiti si sa te gandesti mai bine ce vrei sa faci in viitorwinking... Daca spui ca sunteti buni prieteni este cu atat mai usor sa vorbesti cu el despre sentimentele talebig grin

| low.edit a răspuns:

Eu zic sa-i spui ce simti pentru el.stiu ca pare greu. dar poate cine stie. o fi si el in aceeasi situatie ca tine happy. mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb cu el si zii ce simti pentru el

| corina_4045 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti raspund, si eu sufar la fel pentru cineva...in schimb mi-e frica sa ii zic ce simt, cel mai rau pentru mine este ca de acum il voi vedea mai des pentru ca s-a mutat in sat cu mine, vecini...toata lumea a suferit pentru dragoste si va suferi, daca nu sufera inseamna ca nu stie sa iubeasca, in schimb tu ar trebui sa iti urmezi inima, asta e sfatul pe care pot sa til dau.