| Secretkkk a întrebat:

Ce sa fac? E un baiat dragut, ochii cafenii, parul negru, 1.75m, varsator etc. Stiu foarte multe despre el si el despre mine. Imi place foarte mult de el, pot chiar sa zic ca il iubesc, de un an sufer intruna decind l-am cunoscut. Ne-am cunoscut la ziua de nastere a unei prietene, de atunci s-a inceput totul. A inceput sa ma sune, vorbeam cu orele, m-a codus de la o serata, imi dadea bluza lui cind eram la scoala si vedea ca mii frig fara sa eu cer. Apoi incepuse sa ma invite la discoteca, eu refuzam din motive prostesti, veneam de la scoala impreuna etc. Asa a continuat mai mult timp, cam citeva luni. Se incepuse vacanta. El e o persoana care chibzuieste foarte mult de a face un lucru, chiar daca vrea acest lucru din tot sufletul. Incepuse sa ma conduca acasa, asa s-a intimplat ca am stat citeva seri impreuna (tra-la-la, saruturi imbratisari si toate alea). Dar dupa ce state-am o seara cineva din noi dadea in urma, parca ne era frica sa continuam. Apoi dupa mai multe seri se incepea totul din nou. Eu nu mai pute-am continua asa, eu timp de un an decind l-am cunoscut pling in fiece seara si nu pot dormi. Am inceput sa ma indepartez de el, mie imi era frica sa nu isi bata joc de mine, de sentimentele mele. Nustiu ce sa fac, nu il pot uita, in plus el nu are pe nimeni nu e un fustangiu. La scoala ma urmareste cu privirea mereu, ma priveste fix in ochii, mereu inceraca sa imi atraga atentia, imi da beep-uri etc. Toti prieteni lui considera ca noi suntem impreuna, deparca ar sti ceva ce eu nu stiu. Parintii lui la fel, iar fratii lui imi zic cumnatica, deparca le-ar fi zis ceva de mine(de bine sau rau?). Ii place in plus sa imi i-a lucruri de a le mele: parfum, ruj, fotografia mea, ancheta etc. pe care nu le restituie. In plus in telefonul fratelui sau sunt pastrate fotografii de a noastre(eu si el impreuna). Nustiu ce sa fac. Oare simte si el ceva petru mine? Ce sa inteleg? Cum sa procedez? Eu m-am saturat sa sufar...

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, dupa comportamnetul lui e clar ca te place, poate chiar te iubeste... poate ii este frica de o responsabilitate cum ar fi relatia, poate nu stie cum sa procedeze, sau poate vrea sa ramaneti tot la stagiul acesta, sau se poate sa fie si influentat de unii...mai bine vorbeste cu el si spune-i tot ce simti, vorbeste-i deschis si vei vedea ce raspuns iti da, bafta.

| liz23 a răspuns:

Din ce zici tu este un baiat care tine la tine, poate vrea sa fie cu tine dar nu stie cum sa procedeze sa zica direct.Nu sta cu frica ca nu o sa fie bine, ia initiativa, incearca pentru ca trece timpu si vei ramane cu gandu "ce ar fi fost daca...". Nu astepta prea mult pentru ca poate aparea cineva care ti-l va lua de sub nas si iti va parea rau mai tarziu ca nu ai facut nimc in privinta asta.Intotdeauna lupta pentru ceea ce vrei ca nu o va face nimeni pentru tine, ai incredere in tine si in ceea ce poti face. Timpul trece prea repede si nu se merita sa treaca degeaba. Tie frica sa nu suferi, frica asta o are oricine si nu vei scapa de ea, vei trece odata si prin asta, dar daca esti o fire puternica va fi ok. Ideea este ca merita sa incerci, meriti sa nu mai plangi si sa fi feriicita.

| SweetCandy a răspuns:

Daca e varsator. ia-l ca daca nu il iei si faci fite, pierzi ...nu o sa mai revina!

| Emeraude a răspuns:

Scumpo, nici eu nu inteleg. Nu inteleg ce vrei tu mai exact.De la noi, de la el... De ce ti-e frica? Sa nu-si bata joc de tine? Mai, eu zic ca daca e asa cum il caracterizezi tu, e un baiat cum mai rar se intalneste in ziua de astazi, mi se pare foarte educat si da dovada ca stie cum sa se poarte cu o fatahappy. Eu zic ca nu ai motive de indoiala, daca te iubeste si ti-o si demonstreaza, poti avea incredere in el.Doar iubirea se bazeaza (si) pe incredere reciproca, nu? Si nu ar trebui sa suferi.In cazul tau, el te iubeste, nu aveti de ce sa nu fiti impreuna... da' cei care sufera din diferite motive (celalalt partener nu impartaseste aceleasi sentimente, circumstantele nu sunt favorabile pentru o relatie, etc, etc )? In opinia mea, voi ar trebui sa fiti impreuna si sa nu va mai impiedicati de niste pareri ale unora si altora (din cele spuse de tine, reiese ca-ti este frica sa nu -si bata joc de tine, ceea ce demonstreaza ca unii ti-au spus asta big grin)... daca va iubiti, nu are rost sa amestecati suferinta cu sentimentele ăstea frumoase happy. Pa-pa!

| Linda a răspuns:

Intrebarea ta e daca sa ajungeti la a face dragoste? Raspunsul meu e nu. Si eu cred ca tine la tine. Sa te ceara de nevasta, toata povestea...

| traumatizaNtu a răspuns:

Nu mai sta si cugeta atata. Te place mai mult decat crezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trait aceleasi lucruri pe care le spui tu. arata exact la fel dupa cum il descrii tu.este tot varsator laughing am fost amici 10 luni de zile atat.eu nu am vrut sa fiu cu el la inceput...pana la urma am zis sa incerc si uite am ajuns sa il iubesc mai mult ca pe mine happy So... da-i bataie ca nu ai ce pierde. succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa vb cu el sai spui ce simti daca si el simte ceva pentru tine dai o sansa da sa nu profite de ia cand vezi ca nu mai merge dai papuci si usor il vei uita