| Secretkkk a întrebat:

Ce sa fac? E un baiat dragut, ochii cafenii, parul negru, 1.75m, varsator etc. Stiu foarte multe despre el si el despre mine. Imi place foarte mult de el, pot chiar sa zic ca il iubesc, de un an sufer intruna decind l-am cunoscut. Ne-am cunoscut la ziua de nastere a unei prietene, de atunci s-a inceput totul. A inceput sa ma sune, vorbeam cu orele, m-a codus de la o serata, imi dadea bluza lui cind eram la scoala si vedea ca mii frig fara sa io cer. Apoi incepuse sa ma invite la discoteca, eu refuzam din motive prostesti, veneam de la scoala impreuna etc. Asa a continuat mai mult timp, cam citeva luni. Se incepuse vacanta. El e o persoana care chibzuieste foarte mult de a face un lucru, chiar daca vrea acest lucru din tot sufletul. Incepuse sa ma conduca acasa, asa s-a intimplat ca am stat citeva seri impreuna (tra-la-la, saruturi imbratisari si toate alea). Dar dupa ce state-am o seara cineva din noi dadea in urma, parca ne era frica sa continuam. Apoi dupa mai multe seri se incepea totul din nou. Eu nu mai pute-am continua asa, eu timp de un an decind l-am cunoscut pling in fiece seara si nu pot dormi. Am inceput sa ma indepartez de el, mie imi era frica sa nu isi bata joc de mine, de sentimentele mele. Nustiu ce sa fac, nu il pot uita, in plus el nu are pe nimeni nu e un fustangiu. La scoala ma urmareste cu privirea mereu, ma priveste fix in ochii, mereu inceraca sa imi atraga atentia, imi da beep-uri etc. Toti prieteni lui considera ca noi suntem impreuna, deparca ar sti ceva ce eu nu stiu. Parintii lui la fel, iar fratii lui imi zic cumnatica, deparca le-ar fi zis ceva de mine(de bine sau rau?). Ii place in plus sa imi i-a lucruri de a le mele: parfum, ruj, fotografia mea, ancheta etc. pe care nu le restituie. In plus in telefonul fratelui sau sunt pastrate fotografii de a noastre(eu si el impreuna). Nustiu ce sa fac. Oare simte si el ceva petru mine? Ce sa inteleg? Cum sa procedez? Eu m-am saturat sa sufar...

25 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Vorbeste cu el serios...

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Dulceata, de ce oare suferi de un an? n-am citit sa-ti faca ceva rau...eu cred ca nu stiti ce vreti, sau nu aveti curajul sa va destainuiti sentimentele. Faptul ca-ti pastreaza obiecetele nu poate demonstra decat ca vrea sa te simta aproape...nu cred ca este obsedat sau fetisist...Cand sunteti in intimitate nu va vorbiti...stati muti? ...nu stiu ce sa cred...Care-i motivul pentru care va indepartati? N-aveti incredere reciproca? Daca familia lui stie de existenta ta, inseamna ca el vorbeste despre tine... Tu ai vorbit despre el familiei tale?
Parca ai trai un since-fiction...toata lumea comploteaza in spatele tau! Cred ca exagerezi cu aceste trairi... Fii mai realista, discuta fata in fata cu el si afla pe ce pozitii va aflati...si nu te mai chinui inutil... Daca sti ca este un baiat bun, nu-l lasa sa-ti scape printre degete...Dezvoltati increderea in tine si in cei din jurul tau... Da-i sansa sa-ti demonstreze ceea ce simte pentru tine...asa pierzi timp pretios cu indoielile tale!

Shin
| Shin a răspuns:

Daca nici asta nu striga la cer pentru o relatie... Eu zic sa-ti iei inima-n dinti si sa-i spui ca-l placi. Cere i prietenia, asa cum se facea cand eram eu mic tongue Serios. spune-i ca altfel o sa regreti... deja o sa regreti anul trecut, sa nu fie mai mult!
Shinwinking

| cary a răspuns:

Mai mult ca sigur te place! vorba celorlalti care ti-au raspuns pana acum...trebuie sa iti iei inima in dinti si sa ii spui ce simti cu adevarat! poate el crede ca nu il placi, cine stie ce este in capul lui... vorbeste cu el!

| www a răspuns:

Aolooooo ce romana de balta ai." ce state-am o seara cineva din noi dadea in urma" "Apoi dupa mai multe seri se incepea totul din nou. Eu nu mai pute-am continua asa" "deparca ","sa imi i-a lucruri", "de a le mele" "fotografii de a noastre"etc. WTF?
Auzi, tu vrei sa faci o carte " Corectati greselile"?
Nu am timp sa iti corectez toate greselile, asa ca o iau pe asta: "pute-am"? Care e logica? O fi -am din "puteam" pronume si nu stiam sau mai dupa tine zis sti-am rolling on the floor?

"Ii place in plus sa imi i-a lucruri de a le mele: parfum, ruj, fotografia mea, ancheta etc. pe care nu le restituie." O fi cleptoman.

Asa gramatica, asa logica. Daca vrei sa fi cu el, fi cu el, nu te mai chinui, de frica sa nu suferi in viitor din cauza lui, de ce sa nu incerci din moment ce tu oricum suferi dupa el...

| www a răspuns:

Licurici acum am vazut ce tampenie am scris, si cu toate astea crede-ma stiu sa scriu si imi permit sa ii corectez greselile.
Nu gramatica mea ar trebui sa te ingrijoreze, ci "abuzul de cratima" de mai sus.

| Licurici_2296 a răspuns:

Vorbeste cu el!
Din punct de vedere gramaical insa, @www si @gambler ar trebui sa se asigure ca macar ei stiu sa scrie corect, inainte de a te corecta: "Daca vrei sa fi cu el, fi cu el" [FII], si respectiv "Referitor la problema care o ai" [problema PE care o ai].
Insa, @dulceata, cu celelalte sfaturi pe care ti le-au dat, sunt de acord. Succes!

| mada. a răspuns:

Pai nu stiu, e ciudat...eu cred ca din moment ce stiu si ai lui si prietenii, sunteti impreuna, incearca sa ai o discutie cu el, si spune'i sa te lamureasca cu ce vrea de la tine, explica'i ce vrei tu... mie mi se pare ori imatur ori timid ori nu stie ce e aia o relatie... oricum bafta:-)

| clawss a răspuns:

O poveste frumoasa de dragoste! Ce mai astepti, ti-ai gasit printul?!

| 4Fun a răspuns:

E clar ca te place. straight face `, daca vrei sa fiti impreuna fai pe plac. vorbeste q el... arata si tu putin interes. (daca`l placi).

| gambler a răspuns:

Uite, in primul rand incearca sa scrii mai corect din punct de vedere gramatical, mi-a trebuit ceva timp sa procesez insiruirea ta de cuvinte.
Referitor la problema care o ai, ar trebui sa il iei deoparte si sa discuti cu el, sa-i spui exact ce simti si ce vrei si sa-l intrebi ce simte si ce vrea de la voi, cea mai simpla cale de a afla ceva e sa iei initiativa, foarte rar cade din cer raspunsul. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am inteles motivul pentru care nu vrei sa fiti impreuna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și dacă îți punea pancarde și săgeți cu "Te iubesc", tot te mai întrebai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta si el te iubeste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta si el te iubeste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de a iti face vreun prieten invata gramatica limbii romane. e mai importanta.parca acum inveti sa scrii.pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am inteles motivul ca nu vrea sa fiti impreuna si nu am inteles motivul pentru care nu vrei sa fiti impreuna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu. te inteleg am trecut prin aceleasi sentimente ca ale tale am iubit si mai iubesc inca pe un baiat cu care avem multe lucruri in comun. Fa cum am facut eu ramai impreuna cu el cu atit mai mult ca el din cite am inteles nu are prietena.Incearca sa reaprinzi iubirea dintre voi! Sincer, nu o sa se intereseze nimeni daca suferi sau nu din cauza lui asa ca incearac singura sa-ti creezi propriul univers de bucurii. Fa-ti viata fericita! Asta e sfatul meu! mersi mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as putea sa-ti spun ca sa incerci sa discuti cu el pe tema asta si sal intrebi ce simte el pentru tine ca asa stind in nestiinta vei suferi si mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa tu primul pas. O incercare gres nu are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmmmm daca il iubesti spunei.itreabal daca el te iubeste! nu CRED ca nu te iubeste incearca nu te perdea cu firea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am eu as crede ca el chiar e de treaba si nu trebuie sa renunti

| iulia_3773 a răspuns:

Am cunoscut si eu un varsator, oameni greu de inteles... am inceput ca simpli prieteni, plimbari, iesit in oras cu prieteni, imbratisari, atingeri, sarutari, dar cand le ceri ceva serios, parca se sperie, dau inapoi...ca si om sunt niste persoane extraordinare, intelegator, sociabil, altruist, plini de viata, etc, in fine foarte buni prieteni... in cazul tau eu ti-as zice sa nu-l presezi, lasa-l un timp sa isi dea seama de ceea ce simte cu adevarat... de simtit sigur simte, daca v-ati sarutat, imbratisat cum ziceai si daca nici nu are pe nimeni, nu ii fustangiu, si din cate vad petrece destul de mult timp cu tine... eu zic sa ai rabdare cu el, sa astepti sa se aproprie el de tine, sa nu ii ceri nimica, lasa totul sa vina de la sine...

| natasa_6670 a răspuns:

Sa stii ca multe ori le spun la fete daca baiatul nu face primul pas macar tu incearca si fa-l capoi daca nu incearca unul din doi apoi ve-ti ramine ambii cu inima frinta

| phloreen a răspuns:

Cumva astepti vreun contract scris ca te vrea? Duuuaaah! Baiatul te place! Ce mai astepti? Daca mai stai mult pe ganduri ...ai sa pierzi. Poate el e prea rusinos sa iti zica ceva. Fa tu primul pas si gata! Of of...