| anonim_4396 a întrebat:

Il iubesc sau asta este o intrebare care ma chinuie de foarte mult timp, sunt cu el de 3 ani si jumatate dar nu mai este focul acela intens nu mai simt fluturasi in stomac, cand sunt cu el iar cand ma sunana deja nu imi am nici o treaba de parca m-ar suna o ruda sau ceva la genu.problema este ca o data cu schimbarea locului de munca a fost si o schimbare radicala si pentru mine in sensul ca m-am schimbat total, am o gramada de pretendenti iar partea proasta este ca acum imi place si ma incanta ca imi fac complimente care mai decare mai dragute, ma gandesc ce sa fac? pe dealtaparte stau si ma gandesc ca ar fi mai bine sa las prostiile asatea de o parte si sa ma ocup mult mai mult de relatia noastra care a fost si este in continuare destul de serioasa cu toate ca el nu stie ce am eu in cap. ce sa facasa-l parasesc sau nu.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa-l in pace. Nici tu nu vei fi fericita intr-o relatie in care nu mai simt fluturasi, nici el nu va fi fericit langa o femeie care isi doreste si accepta pretendenti. In curand vei ajunge sa-l inseli si ar fi pacat de relatia voastra sa se termine asa urat. Vorbeste serios cu el si despartiti-va.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Ocupate mai mult de iubitul tau.Sunteti impreuna de 3 ani, asta nu conteaza? Lasa-i pe pretendeti, si iubitul tau iti face complimente din cate cred. Ocupate de el si de cariera asta chiar e important. O sa vezi ca o sa ajungi din nou sa-l iubesti.

| cheloo74 a răspuns:

S-a demonstrat stiintific ca dragostea cea mare, sau cu zici tu : fluturasii, se consuma in primul an de relatie. Daca vrei sa fii vesnic indragostita atunci ar trebui ca odata pe an sa schimbi partenerul. Si cand spun partener ma refer la acela cu care si imparti acoperisul. Dupa o perioada atractia fizica se estompeaza si eventual il iubesti pentru ceea ce este si nu pentru cum arata. Si acum admiratorii astia ce sa zic de ei. Crezi ca vei putea sa-i multumesti pe toti?

| OchialbastriVisatori a răspuns:

Eu zic sa schimbati ceva in relatia voastra si eu sunt intr-o ipostaza cam la fel si am ales sa luam o pauza dar mai rau ne-am facut, ne iubeam foarte mult dar am devenit mai gelosi. Cel mai bine e sa schimbati ceva.

Mult Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea e:este el important pentru tine? gandeste-te cum ti-ar fi fara el, nu-i asa ca i-ai simti lipsa? asa ca mai gandeste-te si la calitatile lui si la felul cum se poarta cu tine inainte sa te gandesti la o despartire.Nu de alta dar s-ar putea sa iti para rau si sa nu mai poti da inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea e:este el important pentru tine? gandeste-te cum ti-ar fi fara el,nu-i asa ca i-ai simti lipsa? asa ca mai gandeste-te si la calitatile lui si la felul cum se poarta cu tine inainte sa te gandesti la o despartire.Nu de alta dar s-ar putea sa iti para rau si sa nu mai poti da inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea e:este el important pentru tine? gandeste-te cum ti-ar fi fara el,nu-i asa ca i-ai simti lipsa? asa ca mai gandeste-te si la calitatile lui si la felul cum se poarta cu tine inainte sa te gandesti la o despartire.Nu de alta dar s-ar putea sa iti para rau si sa nu mai poti da inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea e:este el important pentru tine? gandeste-te cum ti-ar fi fara el,nu-i asa ca i-ai simti lipsa? asa ca mai gandeste-te si la calitatile lui si la felul cum se poarta cu tine inainte sa te gandesti la o despartire.Nu de alta dar s-ar putea sa iti para rau si sa nu mai poti da inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea e:este el important pentru tine? gandeste-te cum ti-ar fi fara el,nu-i asa ca i-ai simti lipsa? asa ca mai gandeste-te si la calitatile lui si la felul cum se poarta cu tine inainte sa te gandesti la o despartire.Nu de alta dar s-ar putea sa iti para rau si sa nu mai poti da inapoi.

| cococolino a răspuns:

Stiu cum e, acum un test psihologic tias propune. ia un pahar gol si implal cu apa intrat incit iti sunt sentimentele pentru iubit.(daca vrei sa stii ce sa faci mai departe contacteazama happy