| Anutza16Bcc a întrebat:

Il plac enorm dar e foarte timid. va rog un sfat!:. va rog!?
ieri l-am vazut iar si am putut sa vb putin cu el. i-am zis ca il simpatizez si ca vreau sa stiu daca sentimentul de simpatie este reciproc pentru a stii ce am de facut. mi-a dat un raspuns pozitiv, mi-a zis ca sentimentul acesta este reciproc. mi-a zis ca pana acum are o parere buna despre mine. ce sa fac? el este foarte timid, foarte rusinos. cum sa fac primul pas? dar cum sa-l fac? eu chiar imi doresc sa fiu cu el. recunosc ca si eu sunt destul de timida de aceea nu stiu cum trebuie sa procedez. oare ar fi bine sa-l intreb eu daca ar vrea sa avem o relatie? oare ar vrea sau m-ar respinge? plsss un sfat!

Răspuns Câştigător
| piticaaa_1938 a răspuns:

Pai ai putea sa il invitsi la un suc, incepeti sa vb acolo si din vba in vba ai putea incerca sa il :* si nu cred ca o sa te respinga. dca si el a zis ca t simpatizeaza :*. success :X! eu una asa am facut si crede.ma si eu sunt timida blushing si am reusit sa fac asta :*. fundita?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el.

| spad3r a răspuns:

Sa sti ca daca o fata face primul pas, baiatul nu o va respinge... te asigur

| X a răspuns:

Da e bine sa faci tu primul pas insa daca zici ca e rusinos si timid e posibil sa te respinga.Un baiat timid se gandeste mai mereu daca e bine asa,cum sa fac aia,oare ma place,si in special isi pun intrebarea ce voi face daca voi fi cu ea, cum o sa ma port, unde o sa iesim...etc intelegi sper.Incearca sa-l scoti din carapace insa nu brusc ca se va simti stinjenit, va rosi in obraz si va pleca! Sper sa te-am ajutat si eu am fost genul asta de baiat candva...si mereu imi puneam intrebarea"ce o sa facem"

| yo_5049 a răspuns:

Nu stiu...a avut o relatie? eu zic sa te bagi pe el. dupa sa nu ti ia alta si sa rammai cu buza umflata