| Domnulmedicmedicinal a întrebat:

.De acum 3 zile ma intalnesc cu o fata aceasta este speciala dar ieri am iesit cu ea in oras si doar am vorbit nu am ajuns la sarutat si imbratisat.Sunt opersoana timida si usor influentata..ma inrosesc foarte rapid.Astazi am iesit eu cu ea si inca 4 prieteni (fata-baiat cuplu) Din cauza mea ca sunt rusinos cand ne-am intalnit toti si a venit si ea nu am putut sa o imbratisez nu stiu de ce doar la final cand ea a facut asta am inceput sa ma inrosesc.Prima intalnire a fost cam akward deoarece doar ma vorbit si nu prea vad relatia mergand mai depare.'fata este la fel ca mine si ea este destul de rusinoasa.Dar eu nu pot face pasul mai departe cum ar fi as vrea si eu un sfat despre ce sa fac.Cum as putea duce relatia mai departe sau sa stiu ca este pregatita pentru primul sarut lucruri de genul asta si sfaturi

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Dacă nu faci primul pas nu te baza că îl va face ea! E, într-adevăr, o şansă mică (probabil de 1%), dar nu te lăsa în baza asta căci vei ajunge să regreți mai târziu. Cere-i o nouă întâlnire şi la sfârşit sărut-o fără prea multe "semne" şi spune-i că o placi, eventual. Fără ruşine şi griji, nu muşcă! P.S: îți vorbesc din experiență.

| Domnulmedicmedicinal explică (pentru OMFGConrad):

Nu am zis ca vreau ca ea sa faca primul pas...asta stiu si eu ca baiatul este mereu primul.Tocmai la asta m-am gandit sa fac dar ea stie ca o plac si ea ma place din cate vad dar problema mea este ca sunt prea timid/ma inrosesc rapid;-;

| OMFGConrad a răspuns (pentru Domnulmedicmedicinal):

Ştiu cum e, dar mai ştiu că PRIMA DATĂ E MAI GREU, dacă nu o faci, mă repet, vei regreta în viitor şi crede-mă, nu-ți doreşti să suferi din dragoste. ( 4 ani de suferință am îndurat pentru că nu am încercat eu)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a iesit cu tine inseamna ca te place, plus, a iesit cu inca un cuplu deci nu vrea doar amicitie. Imbratiseaz-o la inceput si sarut-o la final, indiferent de ce se intampla.