| Rose_2860 a întrebat:

Imi doresc sa ma despart de iubitul meu cu care locuiesc in aceeasi casa. Nu am prietene, nu am pe nimeni altcineva care sa poate sa ma faca sa trec peste astasad Cum sa trec peste despartire cat mai repede? Cum sa nu mai gandesc la ce a fost?

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă îţi doreşti să te desparţi de el cu siguranţă ai nişte motive bune. Cum să treci peste despărţire, păi încearcă să-ţi ocupi timpu cu alte activităţi să ieşi, să faci lucruri care să-ţi distragă atenţia, normal că-ţi vei aminti dar asta e! Baftă!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ar trebui sa-ti fie mai usor daca tu esti cea care rupe relatia! Banuiesc ca esti nefericita ca altfel nu ai faca asta! Asa ca o sa uiti ce a fost urat repede! Daca te referi la durerea ce ti-a fost povocata si care a dus la decizia ta de a rupe relatia...atunci o sa treaca ceva timp, mai ales daca mai ai sentimente fata de el! Cauta-ti alta relatie! Cui pe cui se scoate, spune o zicala! Este o problema daca casa nu este a ta!

| Anecherry a răspuns:

Iti pui toata increderea in fortele proprii. Trebuie sa ai in minte tot timpul ca tu esti importanta si ca pentru fericirea ta e tot efortul. Oricum ai de ales, stai aici si suporti sau lupti si mergi mai departe. Be strong. bye

| rebeca a răspuns:

Pai din moment ce vrei sa te desparti tu de el nu inteleg de ce sa te mai gandesti la ce a fost.Banuiesc ca te desparti pentru ca nu mai e ok relatia dintre voi, nu cred ca ar trebui sa ai regrete.Eu zic sa te gandesti mai bine inainte sa iei decizia.
Iar daca o sa te desparti si vrei sa iti ocupi timpul cu altceva, in orice clipa sunt sanse sa cunosti oameni noi, in orice loc si moment.Cu toate ca nu cred ca nu ai nici macar o cunostinta cu care poti iesi la un suc. Pur si simplu socializeaza, la scoala, la servici...
Multa baftawinking

| Abcdefg123 a răspuns:

Pai daca vrei TU sa te desparti de el. de ce sa te mai gandesti la el /:]?

Poate n`ar trebui sa te desparti de el :]...

Daca inca te mai gandesti la el...thinking