| Sara2 a întrebat:

Imi e frica sa mai fac dragoste si nimic nu imi poate scoate prostia asta din cap, sunt mereu foarte stresata chiar daca este protejat, tot timpul simt ca sunt insarcinata, ce as putea face? si mereu ma bucur cand imi vine menstruatia, sa te bucuri de acest lucru e absurd, ce sa fac pentru a scapa de acest stres?

5 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Cred ca toate ne stresam pentru acest lucru si ne bucuram cand ne vine menstruatia chiar daca nu avem motiv de ingrijorare.
Acum despre frica ta cred ca ar trebiu sa iti scoti ideea din cap,cum ca de fiecare data cand faci dragoste o sa ramai insarcinata.Din moment ce te protejezi nu ar trebui sa te stresezi,acum nu stiu dar sunt sigura ca esti la fel de stresata si in timpul actului sexual, ca nu cumva sa se intample ceva.
Daca te protejezi lasa-te un pic pe tine insuti libera, sa nu il sresezi si pe partenerul tau cu chestii de genul asta in fiecare clipa.Si la urma urmei daca e sa se intample o sa ti se intample.Deoarece nu exista "s-a intamplat din greseala" ci pentru ca suntem cateodata iresponsabili.
Ce sa faci? nu te mai gandi, o sa ajungi intr-un moment cand o sa salte si partenerul tau si isi cam pierde rabdarea si interesul.Continua sa te protejezi si totul va fi ok.Tre sa stii ca zilele fertile ala femeii sunt:a 12, a13, a14 zi dupa menstruatie.Cam asta ar fi si lasa sresul, iti poate afecta viata sexuala.

| butterfly27 a răspuns:

Crede-ma ca si eu am fost asa.Linisteste-te ca daca e protejat nu are ce sa se intample.Totul e sa ai incredere in el si sa nu te mai gandesti la asta.Stiu cum e ca si eu asa eramtongue Stai relax!:*:*

| serendipity8300 a răspuns:

Ai putea sa regurgi la o metoda suplimentara de contraceptie pentru a scapa de stres. pentru iubitul tau ar putea deveni foarte strasabta aceasta idee a ta.

| crackledHead a răspuns:

Pastile de contraceptie.Eu imi indop prietena cu asa ceva si nu trebuie sa imi fac griji ca fac neprotejat.

| SmekerasuxD a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii caci nu are cum sa te lase insarcinata daca e protejat ai doar incredere, orice fata se simte asa.