| GiuliaSilvia a întrebat:

Imi este frica sa incep o relatie din cauza parintilor. Ce sa fac?
Puteam fii cu mai multi baieti de care mi-a placut dar imi era frica de parintii si sa nu afle ei.
ce pot face?
p. s am 14 ani in curand fac 15

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand astepti pana ajungi la varsta normala la care poti avea o relatie de prieteni cu un baiat, adica macar 16 ani impliniti. De-abia dupa aceea incerci sa discuti cu parintii tai. Aproape sigur ca vor fi intelegatori. Dar la varsta ta, ar fi nebuni sa te lase sa umbli cu un baiat. Esti foarte imatura, gandesti ca o fetita de 7-8 ani, altfel ar trebui sa stii ca nu e o varsta la care sa te gandesti la baieti.

| GiuliaSilvia explică (pentru Brigaela):

Nu sunt deloc imatura si sunt fete si de 11, 12, 13 ani care au iubiti.Prefer parerea unor persoane mai tinere.

| Brigaela a răspuns (pentru GiuliaSilvia):

Asta nu e modernism, este prostie si lipsa de ocupatie. Imi pare tare rau de tine.

| mihlex94 a răspuns (pentru Brigaela):

Imi pare bine ca mai este cineva care gandeste normal. Multumesc de aprobarebig grin

| DooM a răspuns:

De unde esti ?

| mihlex94 a răspuns:

Zici ca fete de 11, 12, 13 ani au iubiti? Frate ce e cu voi? Eu cand aveam 11 ani stiam de fotbal cu prietenii si de plimbari cu bicicleta, nu stiam de iubite si de astea.Cat oare se va mai degrada gandirea copiilor din ziua de azi?

| GiuliaSilvia explică (pentru mihlex94):

Lumea se modernizeaza daca atunci era asa acum nu mai e!

| mihlex94 a răspuns (pentru GiuliaSilvia):

Modernizarea nu ar trebui sa insemne lucruri de genu " am 11-12 ani si vreau iubit". Modernizarea ar trebui sa insemne tocmai gandirea mai matura si logica pentru ca acum spre deosebire de vremurile trecute sunt tot felul de mijloace de informare si invatare!

| Madalin205 a răspuns:

Pentru inceput...gandeste-te ce baieti ar fi usor acceptati de parintii tai si pur si simplu prezintal pe prietenul tau perintilor.
Sigur vor intelege.
Totusi daca stii ca parintii tai sunt ceva mai greu de multumit/convins/etc. nu cred ca pot sa te ajut.
Ce vreau sa zic e ca orice om are un sufelt si cu siguranta au fosti si ei indragostiti candva, trebuie sa inteleaga.

| GiuliaSilvia explică (pentru Madalin205):

Parintii mei ii cunosc pe toti baietii cu care vorbesc.Si nu ar avea o problema cu asta sau cu genul lor de a fii.Dar nu cred ca as fii in largul meu daca ei ar stii ca sunt cu cineva

| Madalin205 a răspuns (pentru GiuliaSilvia):

Poate, dar daca le ascunzi asta isi vor pierde increderea in tine apui vor exista multe alte consecinte...