| noname1 a întrebat:

Imi este putin rusine ca pun aceasta intrebare. prietenului meu i s a intamplat in timpul actului sexual, sa nu mai aiba erectie la un moment dat. el spune ca a simtit ca ejaculeaza, fapt care nu s-a intamplat. am discutat apoi amandoi pentru ca a fost un moment foarte jenant. ne-am pus amandoi intrebarile firesti: ori nu mai este atras de mine si nu il mai excit, ori el poate avea o problema legata de erectie. mi-a spus sa exclud varianta mea ca nu il excit, asta pentru ca ma iubste din tot sufletul, mentionez ca suntem impreuna de 3 ani, si este atras in continuare de mine. a 2a varianta ca ar fi problema la el, la fel tindem sa o excludem pentru ca nu i s-a mai intamplat asta pana acum, dimineata are erectie, este totul in regula. ce putem crede? car ar fi cauza cea mai probabila ptlipsa erectiei la un moment dat? plus ca inca o problema ar fi faptul ca ii ia foarte mult timp pana a ajunge la ejaculare, chiar si 2 h de act sexual. va rugam ft mult sa ne ajutati si sa veniti cu niste sfaturi. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exagerati un incident fara nici un fel de importanta. Poate era obosit, plictisit, preocupat de altceva. In nici un caz o intamplare izoalata si atat de minora nu avea nevoie de discutii serioase, variante, intrebari. Ci doar un sarut strengar si promisiunea ca data viitoare va fi cu certitudine mai ine. Toate cupurile au astfel de incidente in viata lor sexuala. Foarte rare, desigur, dar daca le dai mai multa importanta decat eu, ele se vor agrava. Nici tu nu esti intotdeauna 100% implicata intr-o partida (doar ca la barbati asta se vede mai tare) fie fiindca esti obosita, fie fiindca esti preocupata, tracasata, stresata. Si nu e un capat de lume. Doar daca il faci.
Eu zic sa cadeti amandoi de acord ca a fost un incident izolat care nu are absolut nici o importanta. Cu certitudine nu inseamna ca nu mai e atras de tine, iar despre probleme de erectie nici nu se pune problema. Nu stiu care dintre voi a ridicat acesta doua ipoteze (complet nefiresti), dar a facut o mare greseala. Fiindca a facut din tantar armasar. E ca si cum as zice intr-o zi: azi nu mi-e foame, o sa ciugulesc ceva in loc de mancarea obisnuita. Si sotul meu ar zice: e un moment foarte grav si se ridica doua intrebari firesti: ori esti anorexica, ori ai cancer si esti pe moarte. Cand de fapt eu sunt un pic preocupata de o problea la serviciu. Ziceam sa considerati incidentul la adevarata lui importanta: ceva minor, care nu se va mai repeta curand daca sunteti intelepti. Daca stati sa-i contorizati erectiile matinale, cu certitudine va fi si mai inhibat data viitoare si problema se va agrava si se va croniciza. Tie iti revine datoria ca data viitoare cand ajungeti in pat el sa fie odihnit si nepreocupat, convins ca il doresti la nebunie si ca este cel mai sexui barbat din lume (pentru tine), ca este un zeu al sexului si nimic nu-i poate submina pozitia. Si fa-o cu entuziasm, rezultatele vor fi uimitoare.

5 răspunsuri:
| Negative a răspuns:

Clar l-ai solicitat prea mult, sau era cu gandu la ce o poezie o sa-i zica amanteihappy [glumesc la faza cu amanta, dar era preocupat de altceva]

| Feliciann a răspuns:

Nu exista p...a care nu se scoala exista femeie nepriceputa. mediteza

| drAn3 a răspuns:

Si nu-ti convin 2 h? Altii se duc la doctor pentru asa ceva.

Inca odata o zic, la probleme de sanatate nu consultezi rubrica medicinal-naturista-buruienoasa-sau-cu-veacuri-babesti. Apelati la un urolog.

| necris77 a răspuns:

De acord cu Brigaela.
Vedeti-va de treaba si iubiti-va mult. Bucurati-va unul de altul.
Daca se repeta problema atunci poate ar trebui consultat un urolog.

| noname1 explică:

Va multumesc din suflet. m`am linistit