| dragutza_1869 a întrebat:

Imi intirzie menstruatia de 10 zile.3 teste de sarcina au aratat negativ. ce poate fi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca minim doua teste au fost facute corect (din prima urina de dimineata, dupa minim 7 zile de intarziere), atunci o sarcina este practic exclusa. O intarziere atat de mare in absenta sarcinii este de obicei un semnal de alarma important si impune consult ginecologic cat mai repede.

9 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Stres raceala si multe altele.

| christinebubu a răspuns:

Prob vreo dereglare.
daca mai intarzie mult du-te la doctor. poate e ceva mai grav

| misu a răspuns:

Te ai jucat cu ala mic...

| angelmiki a răspuns:

Probabil o dereglare a ciclului nu trebui sa te ingrijorezi multe fete patesc asta du-te la doctor iti va da niste pastile si asa problema s-a rezolvat

| Șâret a răspuns:

10 zile e un fleac.Se poate decala si mai mult, fara sa fie vreo problema. Daca totusi, intarzie exagerat de mult, te sfatuiesc sa consulti un medic. O zi buna!

| Anya_1437 a răspuns:

Corpul tau nu este un ceas elvetian ca sa functioneze fara intrerupere!

| Lavinia a răspuns:

Dereglari hormonale.
10 zile nu e nimic. poate sa fie si 5 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu mie mi a spus ginecologul meu ca am pe un ovar mai multe chisturi decat ar trebui dar nu i nimic grav.si din cauza asta si ciclul mii dereglat.eu iti recomand sa consulti un ginecolog happysucces

| ares_5782 a răspuns:

O dereglare hormonala. Sfatul meu sincer este sa faci un consulti cat mai repede la un cabinet ginecologic. Far un ciclu care merge "ceas" nu poti sa iti ti nici "calendarul", care te fereste in proportie de 10-15% de o sarcina nedorita.