| Lov3AndHat3 a întrebat:

deci...nu mi-a mai venit menstruatia din noiembrie si am facut doua teste de sarcina, unul nu mi-a aratat nicio liniuta iar unul mi-a aratat rezultatul negativ. Nu am simptome de sarcina dar m-am ingrasat putin si dupa cum am mai spus mi-a intarziat menstruatia... ce paprere aveti?

10 răspunsuri:
| Alyceee a răspuns:

Da' ai omis sa ne spui daca ai facut sau nu sex...

| ValyCoolBoy a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un control ginecologik ca sa-ar putea sa fii si insarcinata, k testele astea sunt idioate rau, asa ducan-du-te la ginecolog esti sigura daca esti gravida sau daca ai alta problema...winking

| MelindaS a răspuns:

Bianca fa-ti frumos o programare la ginecologie nu mai sta asa totusi au trecut 2 luni, poate fi vorba de o delegrare hormonala si bine ar fi sa fie asa sincer decat sa stai aici ca noi sa iti raspundem mai bine aflii in 5 minute de la un medic specialist sincer nu e de joaca si oricum mai ales dupa 2 luni daca ai fi insarcinata testul de sarcina ar arata clar, deregrarile hormonale ingrasa ti se schimba tot organismul deci programare la gine ...succes

| Lov3AndHat3 explică (pentru MelindaS):

Am inteles de la mai multe persoane ca testele de sarcina pot arata rezultatul gresit indiferent de cate saptamani sau luni sunt...

| MelindaS a răspuns (pentru Lov3AndHat3):

Scumpa iti cumperi 3 teste de sarcina le faci dimineata la prima ora nu pot fi toate 3 erori mai ales ca au trecut 2 luni te asigur!

| yubitikata a răspuns:

Ai o dereglare hormonala. si mie mi s-a intamplat. mai fa un test sa fi sigura. eu am fost la ginecolog si mi-a dat niste pastile care au fost de foarte mare ajutor.

| puya07 a răspuns:

Indicat este sa mergi la un ginecolog sau daca nu sa mai iei un test de sarcina...dar la ginecolog sa mergi oricum

| DOGinthecartie a răspuns:

Buna da si la o colega ii s-a intamplat du-te la doctor ...la colega mea i-a venit o luna si 2 nu sau 3 luni si s-a ingrasat era si palinda du-te si tu daca nu iti vine sanateatea pe primul pas

| Yuliana17 a răspuns:

Ar putea fi vorba sh de o dereglare menstruala. acum nu stiu ce sa zic spui ca nu ti-a venit menstruatia din luna noiembrie suntem la sfarsit de ianuarie... cel mai bine e sa mergi la medic nu sta asa, nu intra in panica k nu ai de ce am mai intalnit astfel de probleme. asculta sfatul meu sh fugi la medic Bafta!

| FataMorgana a răspuns:

Cel mai corect ar fi sa mergi la un medic ginecolog. Daca pana acum nu ai mai avut dereglari menstruale cel mai probabil e ca ai ramas insarcinata, asta bineinteles daca ai avut relatii sexuale.Mergi la doctor ca el iti va da cel mai bun raspuns la intrebarea ta.