| nosexnoparty a întrebat:

Imi place de colega de banca cum o fac sa ma placa?

3 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Trebuie sa fi constient de un lucru ca nu poti forta pe cineva sa faca ceea ce nu ii face placere.Ai putea incerca sa comunici mai mult cu ea in felul acesta te vei apropia de ea,o vei cunoaste mai bine,invit-o la un suc dupa scoala, intereseaza-te de teme, afla ce ii place si abia apoi daca iti dai seama ca aveti lucruri in comun ai putea sa-ti dai seama daca poate iesi ceva.Cat despre ea daca te place ai putea sa-ti dai seama din comportament, din felul cum iti vorbeste, din felul cum te priveste sau chiar prin felul in care zambeste si face glume.Baftawinking

| BAIATUL a răspuns:

Nu poti sa obligi/determini/constrangi pe cineva sa te placa, dar pe de alta parte poti sa ii spui ceea ce simti pentru acea persoana sa ii impartasesti gandurile si sentimentele tale fata de ea si poti bineinteles sa comunici cue a cat mai mult pana poti sa-i spui ca este o fata de treaba si ca te intelegi super cu ea si ca ai vrea sa fiti impreuna pentru ca iti place de ea si vezi ce parere are atunci cand ii spui ca o placi.Bafta

| onetwothree a răspuns:

Parerea mea, e ca mai intai trebuie sa o faci sa aiba incredere in tine, sa o faci sa fie prietena ta cea mai buna. Iar mai apoi, dupa o perioada sa ii marturisesti ceea ce simti tu pentru ea. Crede-ma, ca dupa ce tu ii vei oferi sprijin si atentie, fiind prietenul ei, dupa isi va dori sa fie cu tine. Asta daca nu cumva ii place si ei de altcineva. Bafta!