| smsamif a întrebat:

Imi place de o fata de 12 ani (am 14 ani)si ea da semne clare (din ce cred eu*) ca ma
place ca de exemplu:trece pe langa mine-se uita in jos, ma vede-se uita in jos... i-am dat o prajiturica a rosit asa putin. ea sustine ca ii place de un baiat - asta am auzit de la prietena ei cea mai >buna dar asta cu placutul de alt baiat mi se pare o minciuna. 1) Ce inseamna asta? ma place si nu vrea sa recunoasca, ca si ea ma place sau NU vrea sa fim prieteni? 2) ce sa fac sa o fac sa ma placa? Am INCREDERE CA-MI VE-TI da cel mai bun raspuns care clar... FUNDITA O IA

Răspuns Câştigător
| Catti a răspuns:

1) Este mica si ii sigur ii este rusine asa ca inventeaza tot felul de scuze precum "plac un baiat din scoala" pentru a te face pe tine sa crezi ca nu te place tongue. Din ce mi-ai povestit tu cred ca simte ceva pentru tine big grin

2) Incearca sa stai mai mult cu ea, sa vorbiti, eventual gaseste subiecte comune [gen sa nu vorbesti despre footbal si pe ea sa nu o interesezewinking], fii mai atent cu ea, ai grija de ea, dai de inteles ca o placi [arata-i ca pentru ea simti alceva decat pentru celelalte fete din grupul vostru de prieteni big grin]

Baftaaa >big grin

8 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

Pai daca face atatea chestii sigur te place, insa pare timida.Incearca sa o inviti undeva sau sa vorbesti cu ea pe mess.Acolo ii va fi mai simplu.
Si poti purta o discutie pe tema asta si sa ii zici ca ti la ea.
Succes!

| Pufiiix a răspuns:

Sigur te place dar ii e frica sa iti marturiseasca, poate pentru ca ea nu e sigura ca o placi.

incearca sa faci tu primul pas, adic stai mai mult cu ea si at cand te vei simti tu pregatit intreab-o daca vrea sa stea cu tine

sper ca te-am ajutathappy

| AɱαȥιɳɠʷᵒʷAɳιɱαTҽ a răspuns:

Daca este intr-adevar cum spui tu.probabil te place. Avantajul tau e ca o cunosti pe prietena ei cea mai buna tongue treaba pentru tine e ca si facuta. Roago sa afle daca te place si sa puna o vb buna pentru tine laughing sa ii spuna ca si tu o placi daca tu n`ai 2peu.si daca te place si ea vei primi un raspuns destul de curand tongue bft

| bogza2 a răspuns:

Toooooate fetele mai mici le place de baieti mai mari [is mai maturi toate cele] e topita dupa tinewinking spunie ca o placi atunci sa veziwinking

| Vampixu a răspuns:

Soiii, din perspectiva mea, banuiesc ca este o fire timida, si da, cred ca faza cu placutul de alt baiat este o minciuna laughing, multe fete o folosesc laughing
Banuiesc ca ea este asa timida incat nu isi poate arata adevaratele sentimente si alege sa te minta, sperand ca o vei place si ii vei acorda mai multa atentie [ ceea ce vad ca s-a si intamplat laughing]. Cred ca cel mai bine ar fi sa o inviti undeva unde sa puteti discuta liber si sa-i marturisesti sentimentele tale, si poate v-a avea si ea curajul xD. Succes.

| Doi2 a răspuns:

Daca sunteti prieteni trebuie sa intri in contact cu ea...nu o sa cada din cer...

| dbblondii a răspuns:

Inceraca sa ii fii prieten in primul rand(apropie-te de ea cumva:salut-o in fiecare zi, da-i de inteles ca poate avea incredere in tine, incearca sa o cunosti si fii atent la ce spune, intreab-o ce atr daca ti se pare ca e suparata) sau poti pur si simplu sa-i spui direct va aprecia ca esti sincerwinkingSper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 ) Nu sari pe ea, ca o sperii.
2 ) Zambestei.
3 ) Comunicati.

E posibil sa te placa.
xoxo, didi