| Davidenko1 a întrebat:

Imi place de o fata de pe Facebook si as dori sa o invit in oras ca idee unde ar fi mai potrivit sa o invit la o plimbare romantica seara sau la o terasa la o cafea? Si e impropriu sa o sarut de la prima intalnire sau sa incerc la a 2-a?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu daca m-as duce la prima intalnire as prefera sa merg in parc.Sa luam cate un suc sau o vata pe bat la indemana si sa povestim lucuri, sa ne facem poze etc.
De sarutat nu este neaparat obligatoriu sa fie la prima sau a doua intalnire ci cand simti.Eu daca as vrea sa il sarut pe cel cu care ma intalnesc probabil ca as incerca sa stau cat mai aproape de el, sa imi pun capul pe umarul lui, sau sa am niste gesturi mai tandre sa ii dau de inteles.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Sau ai putea să-l săruți tu prima. Ce mare chestie?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cum doreste sa faca.Eu nu sarut prima.Nu ca ar fi gresit dar nah asa ma simt confortabil fiind si anxioasa sunt foarte atenta la ce fac si cum reactionez deoarece imi e frica sa nu ma fac de ras.
Stiu ca nu te faci de ras preluand controlul sau facand ce simti(in caz ca vei spune asta) dar anxietatea asa se manifesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o terasă te poți întâlni cu fel de fel de marțafoi (știi tu, șmecherași, talentați, sugători de bere din sticlă, etc).
În parc seara... hmm. Poate după-amiaza.
Și nu mai fi așa grăbit cu sărutările. O să lași o impresie proastă.