| mykydutza00 a întrebat:

Imi place de un baiat dar el nu ma cunoaste si as vrea sa i iau id ul de pe facebook dar nu stiu ce motiv sa i zic ca am pentru care i am luat id ul pentru ca nu vreau sa creada ca il agat. dau funda/

4 răspunsuri:
| Alexutzica a răspuns:

Buna. Eu iti dau un mic sfat:Sa nu faci asta! Pentru ca baiatul va zice: '''hmmm,asta ma place,ia sa o joc eu cum vreau''-Asa sunt unii. Dar,daca este din clasa/scoala,poti sa discuti cu el,despre: o carte,teze, profesori, note.ETC. Dar, daca si el te place, iti va spune: ''Da-m id-ul tau'' ori ''Da-m numarul tau'' Dar nu direct!
Sper ca te-am ajutat.
Bafta. Te pup :*
Frunda?batting eyelashes

| mihai19d a răspuns:

Eu zic sa-l iei, pentru ca daca nu te cunoaste nu va face el primul pas. Poti sa ii zici adevarul, k l-ai luat de pe facebook pentru ca ti se pare dragut( nu id-ul, baiatul dar nu am avut cum sa ma exprim happy ) si astfel ii atragi lui atentia. Nu o sa stie ca iti place de el dar o sa aiba o banuiala si o sa se poarte mai frumos cu tine. O sa ii starnesti interesul in sensul asta si o sa vrea sa va cunoasteti, dar acum depinde si de caracterul lui.winking

| mykydutza00 explică (pentru mihai19d):

Nu prea as vrea sa i zic ca e dragut ca si da seama ca mi place si de aceea am luat id ul ca sa l agat.

| IMHERETOHELP a răspuns:

Pai ca sa nu ii iei tu id-ul,fa-l pe el sa ti-l dea. Vorbeste pe facebook cu el,lasa-i un like,un comment, si din vorba in vorba, cine stie...