| sanda1997 a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala dar. el ori nu ii place de mine ori vrea sa ma faca geloasa...ma jigneste.si nu stiu ce sa fac. vreau sa ii arat ca il iubesc cu adevarat.si sa ii dea seama de oamenii care nu-i vor binele. ce fac?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, iubirea nu inseamna jignire, sincer daca te-ar fi placut, te-ar fi respectat si ar fi vrut sa fie cu tine.Mai sunt baieti, crezi ca nu poti intalni un baiat care sa te iubeasca si sa te repecte, unul care sa iti dovedeasca el ca te iubeste, nu tu...bine nu putem exclude si varianta ca te-ar placea, dar totusi un baiat care jigneste o fata nu e tocmai un baiat care sa te respecte si nu cred ca te opoate face fericita, pai de ce sa te faca geloasa? Ca prima oara ar fi incercat sa fie cu tine si daca tu ai fi refuzat, atunci sa zicem ca te-ar face geloasa, dar asa, nu cred ca ar avea de ce sa se poarte asa, mai sunt baieti asa ca ai grija si rabdare, meriti mult mai mult, un baiat care sa te iubeasca cu adevarat!

| marsy a răspuns:

Ia-l deoparte si vb omului. spune-i ceea ce ai de spus!
Daca nici o schimbare. atunci las-o balta. ca chiar nu merita.

| Doa'Do a răspuns:

Daca te jigneste sau vrea asta... nu te va iubi, indiferent cat de minunata ai fi! Baietii de genul lui... cum sa-ti zic eu, lor le plac doar fetele care le plac lor. Degeaba incerci tu sa-i arati cat de multe faci pentru el, ca-l iubesti pentru ca daca el nu vrea asta. nu! Risti sa fii folosita de el.

| adinaciosescu a răspuns:

Daca te jigneste n-are cum sa te iubeasca.Nu te respecta... iubeste pe altul care sa te merite