| Alexandra2737hhs a întrebat:

Imi place de un baiat si prietenii au spus ca si lui de mine dar mi-e rusine sa intreb. Sfat careva? crying(

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sentimentul tau de atractie fata de acel baiat nu este ceva rusinos, ba din contra este ceva care sunt sigur ii va zgandari orgoliul mai ales daca te si place. Vorbeste cu un prieten/prietena comun/a de incredere si cere-i sa te ajute in cazul ca esti prea timida si nu poti sa o faci chiar tu.

| neutrino a răspuns:

Acesata rusine este benefica pentru fete, care trebuie sa astepte ca baiatul sa faca primul pas. Daca acestuia ii este si lui rusine, atunci inseamna ca inca nu este capabil de o relatie frumoasa cu o fata.

| dorin1995 a răspuns:

Alexandra abordeazal indirect adica faci rost de numarul lui de telefon ii spui ttot ce ai pe suflet si dupa totul o sa se rezolve de la sine

| Atlas996 a răspuns:

Aleandra, fara rusine, iti place de el, ii place de tine, nu are ce sa se mai intample, daca nu iti zice el probabil ca este mai timid, insa atunci cand unul dintre voi va sparge gheata nu o sa mai tineti cont de rusine sau de alte chestii, daca o tine tot asa, sfatul meu este sa incepi sa-l "dezmortesti"putin si sa-i arati ca tii la el.

Lasa rusinea, chiar n-ai de ce sa te rusinezi. :*