| mihaela_6422 a întrebat:

Am 15 ani si imi place de un baiat care el are 17 ani. el la scoala se uita la mine...am vorbit cu prietenul lui si el mi-a spus ca si lui ii place de mine dar e rusine sa imi dzica... ce sa fac? dati-mi un sfat va rog.

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Te duci si-i spui exact ceea ce simti, fara rusine, e o fiinta omeneasca, la fel ca tine. Ai un as in maneca, ti s-a spus ca si el te place! Deci, du-te repede si comunica-i cum sta treaba, pana nu apare alta si ti-l sufla. Numai bine.

| Romancutza a răspuns:

Fa tu primul pas daca lui ii este rusine stii sigur ca te place asa ca ce ai de pierdut nu? love struck

| Nimic special a răspuns:

Incearca sa te apropii de el, vorbiti pe mess. Incercati sa va cunoasteti mai bine.

| iasminhappypills a răspuns:

Poarta in prealabil o discutie in particular cu el, insista daca nu vrea sa vb singur cu tine. Primul pas e intotdeauna cel mai greu, dupa aia trecewinking Comunicarea e solutia

| Ruxiii a răspuns:

Imprieteneste'te cu el.Si dupa daca el nu face primul pas fa'l tu. E foarte cool!

Mikaellaaaa

| Deeea_8899 a răspuns:

Incearca sa te apropii de el. Du-te langa el. cand e singur si vorbiti; x Fi tu prima care ii spune ca il placi, fa`ti curaj.

| rain a răspuns:

Ce sa faci? Sex.

| ra7ul a răspuns:

Poi daca el stie ca iti place de el dar ii rusine sa iti zica incearca sa te apropi de el sa ii arati ca nu are motive sa ii fie rusine sau vorbeste cu el direct despre asta, prin comunicare rezolvi multe!

| alex7211 a răspuns:

Sa ii zici la prietenul lui sa ii zica sa iesiti big grinbig grinbig grin