| andrada a întrebat:

Imi place de un coleg si uneori se comporta super dragut cu mine si asa dar alteori nici nu ma baga in seama sad si as vrea sa vb cu el dar el in pauze joaca fotbal cu baietii si trebuie sa fie ceva f important ca sa-l faca sa lase fotbalu si sa ma asculte ca asa daca il intrebare de vreo tema sau ceva nici nu se oboseste sa fie atent... deci ca sa-i zic?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Vad ca te grabesti si presezi situatii.Nu e bine.Stiu ca vrei sa fii cu el cat mai repede,sau macar sa stii daca vei fii cu el,dar nu-l chema de la fotbal, o sa intrati in colimatorul tuturor!
Stai calma si asteapta.Vor fi zi zile ploioase, vor fi si zile cand nu va avea chef de fotbal si atunci te vei putea apropia mai mult.Ai rabdare.
Gandeste-te ca faci tu ceva care iti place cu adevarat.Ti-ar place sa fii intrerupta? Nu prea cred.Lasa-l sa joace fotbal.La un moment dat o sa i se faca dor sa vorbeasca si cu tine.Si toate astea, stii de ce? Pt ca nu trebuie sa faci tu, primul pas! Mult noroc.

1 răspuns:
| Sonnora a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa-i zici faptul ca tii la el ia-l intr-o parte si zii kai vorba de viata si moartea voastra sa vezi cum va reactiona... fundoiii?