| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Imi place un coleg din clasa de la mine foarte mult dar nu stiu cum sa'i zic asta sunt foarte timida in unele situatii.In timpul orelor tot se uita la mine dar eu nu prea il bag in seama.In ultima vreme nu stiu ce sa zic despre el.Cand invatam un pic in pauze se punea langa mine sa invete pretnzand ca nu intelege ce a scris alteori nici nu ma baga in seama doar se uita si nu zice nimic.Nu stiu ce sa mai cred.Ma place sau nu?

7 răspunsuri:
| Didw a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine.
Incearca sa il bagi in seama, pune pe cineva daca tu nu ai curajul sa il intrebi daca te place
Stai mai mult cu el
Gaseste un subiect de vb care sa-i placa si lui, si tie.
Succes. pup kiss

| Didw a răspuns:

Eram in aceeasi situatie.Cu mine a functionat straight face

| Silviu591 a răspuns:

Pai nah.se satura si el.numai el sa incerce.incepeti si voi (fetele) primele.atat stiti.sa asteptati.

| Silviu591 a răspuns:

Pentru dydy. laughing) daca esti in aceeasi situatie dc ii dai sfaturi pe care nici tu nu le poti indeplini?

| Silviu591 a răspuns:

Aa.ma bucur pentru tine

| gabytza_7109 a răspuns:

Exista posibilitatea sa te placa. Incearca sa il intrebi si sa lasi timiditatea deoparte si ia-ti inima in dintiwinking

| vali_6207 a răspuns:

Pai incearca sa il bagi in seama sa vada ca iti place de el, poate si el e timid la fel ca tine, incearca sa vorbesti cu el intre patru ochii si intreaba-l daca ii place de tine ca tu crezi ca e dragut si astepti sa vezi ce zice si el, spune-i ca vorbesti serios si ca ai vrea sa incercati sa fiti impreuna. Daca iti place de el si e el prea timid fa tu primul pas ca pe urma poate o sa iti para rau ca nu ai incercat sa fi cu el.Bafta multa si ai incredere in tine.