| LookAtMeNow a întrebat:

Imi place de un prieten foarte bun si lui de mine. Credeti ca ar trebui sa incep o relatie cu el stiind ca dupa ce o sa ne despartim n'o sa mai fie la fel.Intrebarea mea este : Credeti ca merita sa fac asta?

4 răspunsuri:
| cryssa a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat meritalove struck
si eu am avut o relatie cu cel mai bun pr si a fost chiar ok
dupa aceea nu am mai fost chiar atat de apropiati, dar pastram legatura:*

| biBii07 a răspuns:

Mai, depinde de felul lui de a fi.
Puteti avea o relatie, iar dupa ce aceasta se termina voi sa ramaneti aceeasi prieteni, sa fiti si mai buni prieteni pentru ca va cunoasteti si mai bine sau sa numai fiti de loc. Asta depinde numai de voi ^^

| gheodan21 a răspuns:

Eu cred ca nu merita... p/u ce daca e un prieten bun si tii la el? prietenia e ai skumpa decit dragostea!

| Roxana_4138 a răspuns:

Merita mai ales ca va cunoasteti...adica nu o sa aveti multe motive de cearta ca nu va convine una sau alta. Daca este sa va despartiti o sa fiti suparati o vreme dar trebuie sa realizati ca nu sunteti facut unul pentru celalat ca iubiti nu ca prieteni