| TheWhiteTiger a întrebat:

Voi credeti ca se merita sa astepti "alesul" sau ar trebui sa incerci orice relatie cu oricare te place?

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Nu cred că trebuie să încerci o relaţie cu oricine fiindcă te poţi aştepta la ce e mai rău. Ai răbdare până Făt Frumos îţi bate la poartă. Aşa e cel mai bine.

17 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Niciodata nu sti cine e alesul daca nu incerci,dar incercand nu inseamna sa incerci cu toti cei care intra in viata ta pentru ca risti sa ai parte de o fama nedorita!
Inainte sa incepi o relatie incearca sa cunosti persoana respectiva, calitati, defecte si dupa daca incepi sa te simti si tu atrasa de acea persoana poti incerca. posibil ca alesul sa iasa din prima, posibil sa ai parte de cateva dezamagiri pana in gasesti, asta depinde de dorintele tale si doar de tine!
O zi placuta!

| mona a răspuns:

Ar trebui sa incerci orice relatie pana cand iti descoperi alesul

| yellowalien a răspuns:

Trebuie să experimentezi diverse tipuri de băieţi pentru a învăţa ce e aia o relaţie şi cu ce se mănâncă, asta cu condiţia să nu ajungi prea repede la chestii foarte serioase. Da, e ok să ai mai multe relaţii pentru că aşa îţi vei da seama ce îţi place şi ce nu îţi place la cineva. Plus că niciodată nu ştii de unde sare iepurele şi cum ajungi să te îndrăgosteşti big grin

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu e bine sa ai o relatie cu oricne. Dar in nici un caz nu trebuie sa stai si sa astepti dupa Fat Frumos, ca vei muri singura.
Fat Frumos nu exista. Exista doar oameni. Trebuie sa ai relatii, sa cunosti oameni si caractere diferite. Sa te distrezi, sa te simti bine, sa aduni amintiri. Sa analizezi, si sa descoperi tu ce iti place si ce nu iti place, ce pretentii ai de la partener.
Sincer, e o prostie sa stai si sa astepti. La fel cum nu vine nimeni sa iti faca mancare, sa iti dea bani sau haine, nu va intra Fat frumos pe geam calarindu-si poneiul roz.

O seara frumoasa!

| Cristina45 a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa astepti "alesul" ci doar sa te combini cu baiatul de care simti ca iti place, nu cu oricine iti pica pe mana

| DarkTheory a răspuns:

Trebuie sa ai cap in orice lucru nu sa te bagi ca prostul oriunde...

| neutrino a răspuns:

Poti sta in bratele oricarui barbat care spune ca te place? Daca da, incearca-i pe toti, dupa care tragi o concluzie.

| Azµre a răspuns:

Nu, e normal să cunoști mai mulți băieți să vezi cum sunt!

| zurick a răspuns:

Alesul il descoperi incercand relatii.

| h3r a răspuns:

Oare ce înseamnă să te bagi cu toți, să accepți orice propunere?
Mai ai șanse la ales... bine meritat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi dacă te plac o mie de persoane, ce faci? laughing

| Jackul336 a răspuns:

Sa gandesti putin inainte de a intra intro relatie!
daca merge atunci tine-te, daca nu, ai totusi o experienta de viata care iti da un plus de intelepciune!

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Ha! Ha! Ha! Nu te-ai gândit că poţi aştepta alesul, încercând?

| IepurasPerfect a răspuns:

Tot stand sa-l astepti pe cel care crezi ca-ti este destinat s-ar putea sa ratezi alte persoane deosebite. Si daca n-ai sa incerci nu poti sa-ti dai seama daca este sau nu "alesul". Asta nu inseamna ca trebuie sa ai relatii cu oricine te place daca tu nu simti nimic. Cel mai bine e sa faci asa cum consideri si cum simti pe moment ca sa nu ai regrete mai tarziu.

| Saphir100 a răspuns:

Daca incerci poti gasi alesul dar nu te duce dupa toti dobit*cii care te plac unii te-ar putea dezamagi, incearca dar nu exagerat.