| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat de la mine din scoala. Dar chiar nu stiu daca ar trebi sa ii spun sau sa pastrez acest lucru pentru mine. Faza este ca sunt si o persoana destul de timida si sensibila.nu prea am curaj. Va rog daca puteti sa ma ajutati.puppy dog eyes Funda!:*

Răspuns Câştigător
| Iorga_Elena_1991 a răspuns:

Poti sa te imprietenesti cu el, si apoi iti vei da seama daca te place in functie de cum se poarta cu tine.Dar de obicei baietii fac primul pas intr-o relatie deci ar trebuie sa mai astepti pana la vreun bal sau ceva si daca te invita te place daca nu place pe alt cineva.

8 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

In primul rand te rog nu-ti face sperante, deoarece este oribil sa iti faci sperante ca persoana pe care o placi ff mult simte la fel pentru tine si sa nu fie asa! ( zic din propria mea experienta) Acum, zic sa-i zici pe mess, deoarece este mai usor decat face2face... pe mess ai mai mult tupeu. Spune-i ca il placi si daca si el simte la fel pentru tine, si ai mare grija sa nu fie tigan dala sa se joace cu sentimentele talehappy bafta!

| DeniiiiLoveU a răspuns (pentru Castiel):

Mersi mult pentru sfaturi :*. Ca baiat e un baiat suuper OK. Stie sa se comporta cu o fata. Multe fete din scl il plac chatterbox

| JoshuaNNN a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa ii spui ca iti place de el, doar da-i de inteles.Incepe sa vorbesti cu el, sa va cunoasteti mai bine, incearca sa te apropii mult de el si va incepe sa te placa.Repet, da-i de inteles ca-l placi, va veni el la tine cand va fi momentul si daca va fi sa fiti impreuna.

| ciufulixx a răspuns:

Heybatting eyelashes pai daca imi spui daca sunteti amici sau macar iti zice servus adica daca ai specifica asta te-as putea ajuta si eu am fost cam in aceeasi situati numai ca nu era din scoalabatting eyelashes si eram foarte buni prieteni astept raspuns:X

| DeniiiiLoveU a răspuns (pentru ciufulixx):

Da, suntem prieteni.dar nu de foarte mult timp happy

| SimoNARaluCA a răspuns:

Intai, sunteti prieteni buni? doi, macar te cunoaste? 3.Afla daca si el simte acelasi lucru!

| Lakes a răspuns:

Pai mai intai afla daca si el simte ceva pentru tine apoi incepi sa flirtezi cu el si restul vine de lasine!

| beautiful909 a răspuns:

E nasol sa astepti sa vezi daca un baiat te place.Cam in aceeasi situatie sunt si eu momentan, dar daca deveniti buni prieteni iti vei da seama daca te place sau nu. Daca vb fata in fata e mai usor sa iti dai seama de ce anume simte pentru tine...Iti spun din proprie experienta.winking