| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de o fata ne intelegem bine dar ea are prietenul plecat in alt oras si ei se inteleg bine, am tot invitat-o in oras si ea tot ma refuza politicos si a zis ca mai bine ramanem amici. Credeti ca am vreo sansa la ea sau ar trebui sa renunt la tot? eu nu pot fi doar amic cu ea ca imi place mult de dansa si nu pot avea alta relatie cu alta fata fiindca ma gandesc la ea

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata care iti place isi respecta relatia si te-a refuzat in cel mai elegant mod cu putinta.
Accepta refuzul fetei, nu te-a indepartat complet, dar e fidela relatiei ei si mai mult decat amic nu ii poti fi.
Nu incerca sa desparti perechi, oricat de tentat te simti, posibil sa ti se intample si tie si n-ar fi deloc placut.

| neutrino a răspuns:

Renunta, fata nu te place in eventualitatea de ai fi iubit.

| Fatamuntilor a răspuns:

RESPECTA-I decizia!
Multumeste-te ca faptul ca totusi sunteti amici, ca va puteti vedea si vorbi.
Nu insista ca sa nu strici si asta. Daca ai alte pretentii, RENUNTA!

| Alcyon a răspuns:

Nu, de cele mai multe ori, ramane nu. E mai bine s-o lasi in pace.

| swordfish a răspuns:

Am trecut si eu printr-o chestie asemanatoarea. Ma intelegeam bine cu ea, puteam sa vorbesc multe chestii cu ea, chiar poate ceea ce nu vorbea cu iubitul si intr-o zi mi-am facut curaj si mi-am stors sufletul intr-un mesaj pe facebook si ea la fel ca la tine mi-a raspuns politicos ca nu merita sa stricam o relatie de prietenie asa frumoasa pentru ceva ce nu ar putea merge sau ceva de genu asta. Ea era, de fapt este incontinuare fata cu care simt ca pot vorbi aproape orice, cu ajutorul ei am luat si bac-ul, dar... nu a fost sa fie.
Si mai este ceva, in ziua de astazi fetele care par mai cuminti alea parca sunt mai c***e sau cel putin asa mi se pare mie.
Ce sa mai zic... respectai decizia si asteapta, intre timp mai incearca sa parchezi masina si in alte garaje big grin

| mini35 a răspuns:

Este foarte simplu. Nu trebuie sa te bagi peste ea si nu trebuie sa stici o relatie, dar cel mai bun lucru daca zici ca nu te poti gandi la altcineva este asteptarea. Asteapta sa vezi daca relatia ei merge bine si daca relatia ei se termina fii tu acela care o consoleaza daca ma intelegiwinking Daca relatia ei merge bine iti sugerezi sa o lasi balta pentru ca nu se merita sa strici o relatie frumoasa happy Iti urez succes! happy

| sweet22D a răspuns:

Nu strica o relatie frumoasa, daca e fericita cu iubitul ei, nu te baga intre ei. Unele iubiri sunt neimpartasite.

| CuttiePie a răspuns:

Te-a refuzat deoarece ii este fidela iubitului sau, nu este in regula sa intervii in relatiile altora. Cu siguranta o sa gasesti si tu pe cineva, nu e neaparat sa fie aceasta fata!