| Ioan333 a întrebat:

Imi place mult de o fata, si ea ma placea pe mine insa in ultimul timp n-am mai bagat-o in seama (sunt mai timid) si acum nu ma mai priveste cu aceiasi ochi (ne potrivim la tot) nu stiu ce sa fac ca s-o fac sa ma priveasca cu alti ochi si poate chiar sa devenim iubiti astept sfaturi

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să socializezi mai mult cu ea și să o scoți și tu pe afară pe undeva.

| aleahimk a răspuns:

Zici ca de ceva timp nu ai mai bagat-o in seama.Din acest motiv ea, mai mult ca sigur, crede ca nu o mai placi si poate si ea e timida. Te mai gandesti si la faptul ca e fata si poate merge pe principiul,, baiatul trebuie sa faca primul pas ". Sfatul meu este sa te duci sa vorbesti cu ea, salut-o cand o vezi, agata-te de orice lucru pentru a te baga in seama cu ea si pana la urma -ca doar vrei sa iti fie iubita - sa ii spui ca o placi.Nu mai fi timid ca asa pierzi, ai incredere in tine si du-te la ea big grin Astept sa imi spui noutati happy BAFTA!

| Ioan333 explică (pentru aleahimk):

Imi place de ea insa vreau sa trag la sala sa arat mai bine, dar mi-e frica sa nu se supere sau sa primesc un raspuns:"Te-ai gandit si tu acum sa ma bagi in seama?" doar vreau sa vad daca si ea mai stie ca exist

| Crissstina01 a răspuns:

Eu iti recomand sa lasi timiditatea la o parte si sa-i vorbesti. Este logic ca te priveste cu alti ochi din moment ce nu ai mai bagat-o in seama, ea crezand ca n-o mai placi. Succes!

| GeorgeAndrei123456 a răspuns:

Sfatul meu sun-o intr-o zi in care ea se asteapta cel mai putin cheamo afara sau la un suc sau unde mergeti voi de obicei si te bagi cat de mult poti in vorba adica : nu o lasi sa taca sa vorbiti in continu despre ori ce mai mult pune accent pe tema cu "dragostea" sau "fostul iei iubit" sau cv de genu cum zicea mama "nu trebuie sa fi timid, doar si ea e om nu are ce sa iti faca"SUCCES!

| Ioan333 explică:

Degeaba are prieten

| Ioan333 explică:

Altceva?