| Allegria a întrebat:

Imi place mult de un baiat care e timid... iar fiind timid nu inteleg daca ii place sau nu de mine...
thinking
a spus sa iesim o data, dar cu mai multi laughing
afara/club/parc... ceva
mereu intra pe mess pe mine, dar niciodata nu mi-a facut un compliment ceva. ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| calin_8208 a răspuns:

Auziti! la un baiat timid ii place de orice fata ...numai ca o simpatizeaza doar pe una. orice fata care intra in vorba cu el sau are o discutie cu el o sa-l rusineze. daca vrei sa ai vreo relatie cu el atunci meri sopteste-i asta "auzi, eu nu o sa fac nici un prim pas pentru ca am orgoliul meu. da-mi un semn de viata!" sau vezi u dar sa-i zici clar sa faca el primul pas. El o sa scape de unele inhibitii si o sa te invite in oras sau la un suc si acolo singuri fa ceva si apropiete de el pune-i mana pe mana si musca-ti buza de jos(cum vezi in filme). precis o sa vrea sa te sarutetongue.

O alta varianta ar fi sa le zici prietenelor tale sa ii zica ca iti place de el.Numai ca la varianta asta o sa ii fie rusine sa se mai si uite la tine ochi in ochi, o sa te priveasca numai pe ascuns si o sa te visezetongue.
Daca nu face nimic dupa ce iai soptit inseamna ca e pampalau si nu mai are rost sa iti placa de el, deci ignora-l total. Ai si tu un orgoliu ce naiba...esti fata-->sa te refuze un baiat?
Bafta!

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E foarte greu sa iti dai seama ce vrea baiatul de fapt.Numai timpul va decide!winking

| Pho3nix a răspuns:

Daca el este timid, incearca sa faci tu primul pas. Probabil il vei lasa si surprins.hee hee

Succes.

| fluturas a răspuns:

Poate ii place de tine, sau poate nu'i place de tinehee hee

intra tu in vorba cu el si o sa-ti dai seamawinking kiss incearca sa te apropii mai mult de el, probabil ii place de tine sau vrea doar sa fi-ti prieteni big grinwinking

| CatGirl a răspuns:

Fa tu primul pas catre el.Baietii iti sp ca te iubesc pe mess, sms'uri etc., dar cand sunt de fata cu persoana iubita devin timizi. Off, cine'i mai intelege si pe baietii astia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesiti. ce-i ca iesiti cu mai multi, foarte bine. eu cred ca te simpatizeaza si ii place de tine daca te-a invitat sa iesiti. vizavi de complimente, eu cred ca e normal ca nu ti-a facut complimente, din moment ce e timid. acum un an o prietena buna de-a mea iesea cu un baiat ce ii placea si cu un prieten de-a baiatului. dar nu isi faceau complimente niciodata si vorbeau mult pe mess, erau si colegi. cel pe care il placea era de obicei cel care o invita afara la discutii, de fiecare data alaturi de prietenul lui. ea-i simpatiza pe amandoi dar amandoi o placeau. apoi nu au mai invitat-o niciunul. se intalneau doar la scoala, caci erau colegi. si povesteau. apoi prietena mea si-a dat telefonul mobil unei colege sa sune pe baiatul ce-i placea. colega a convins-o, i-a zis ca trebuie sa il sune urgent pentru ceva si nu are minute. dupa aceea baiatul acela a inceput sa ii spuna prietenei mele ca ii e dor de colega, asa ii repeta tot timpul. prietena mea a inceput sa il incurajeze sa se intalneasca cu acea colega...pai daca ii era atat de dor de ea.cand se intalneau, el ii povestea tot timpul despre colega.radeau, ea gasind partea amuzanta in tot. lui i-a trecut dorul de colega. acum el mai rade uneori si-i spune ei ca nu stie ca ea tine la el si de astea. ca-i face complimente, nu stiu. dar stiu ca sunt cei mai buni prieteni, povestesc tot timpul pe mess uneori se intalnesc la un suc si povestesc. dar din nefericire el in iunie pleaca definitiv din tara.

| iulia_5013 a răspuns:

Pai daca zici ca e asa timid, singura modalitate in care puteti discuta mai liber e pe messthinking daca tot zici ca intra des.incearca sa te bagi tu in seama cu el. fa tu primul pas daca el e mai timid.si inainte va cunoasteti asa ca doi amici.il faci sa se simta bine in preajma ta. ia-l usor, ca poate se sperie saracul daca ii zici din primalaughing vorbeste cu el, comunicarea e foarte buna si de folos.