| Mocşiiiii a întrebat:

Hei TPU kiss Sper ca aveti rabdare sa cititi tot. Mie imi place de un baiat cu un an mai mare ce mine (am 14 ani). Ideea e ca ma inteleg bine cu el, adica vorbim pe mess (intodeauna el intra pe mine), prin mesaje... Asa cum am spus ne intelegem bine si atunci cand vorbim pe mess si prin mesaje am impesia ca ma place din modul in care vorbeste si se comporta (are grija sa nu ma supere, nu ma contazice, daca fac pe suparata imediat incearca sa ma consoleze, este foarte interesat de tot ce mi se intampla, ma intreaba de viata mea "amoroasa" si pare foarte gelos cand ii spun despre baieti). Imi place de el de aproape 2 ani, dar nu in continuu am avut si perioada in care nu mi-a placut de el si de ceva timp (aprox. 2-3 luni) i-am spus ca nu mai imi place de el (el stia ca mie imi place de el) si de atunci a inceput sa fie si mai interesat de viata mea... Totul bine pana aici, insa problema apare atunci cand suntem fata in fata(la scoala). La scoala se comporta ca si cum nu as exista ( ma mai saluta din cand in cand). Prima data am crezut ca e din cauza prietenilor lui, dar nu e asta pentru ca m-a invitat la ziua lui si chiar am stat mult impreuna si ma inteleg bine si cu prietenii lui. Acum intrebarea e: de ce se comporta ca si cum nu m-ar cunoaste cand ne intalnim la scoala? ma place? ce sa fac, sa mai astept sa vad daca face ceva sau sa il uit? si cum sa il uit?

P. S: Nu e timid si noi chiar iesim din cand in cand impreuna si chiar cu prieteni de-ai nostri.

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

Bullshit(astia 2)
TIpul te place si NORMAL cand place o fata un baiat are emotzi (daca este novice mai ales (( no exp)) tipu este indragostit de tine cred si pe mess este altceva caci are curaj, face 2 face este mai timid cu tine si eu pateam astalaughing fata de care imi placea nu puteam sa ii spun ca o iubesc si daca vrea sa fie cu mine (ea dadandumi semne putine) si nu eram sigur pe mine daca vrea sau nu, dar daca era alta fata de care nu imi placea NO PROBLEMO! eu zic sa faci tu pasul si daca refuza m-am inselat dar nu cred si daca este porc nu merita!

2 răspunsuri:
| deyu1998 a răspuns:

Poti si tu vreo 2-3 zile la scoala sa pari indiferenta iar pe urma pe mess cand vorbiti sa ii spui ceva de genu : Nu crezi ca ne tratam cu indiferenta unul pe celalat la scoala? Adica de ce nu putem sa ne intelgem bine sau sa comunicam si la scoala asa cum o facem pe mess? De ce iti este rusine cu mine?

Succes:*

| Dyva_1008 a răspuns:

Cand mai vb pe mess...sa ii explici ce ne-ai zis si noua si sa-l intrebi pe el dc se poarta asa...vei primi raspunsul corect numai de la elhappy