| OGabytzzaO a întrebat:

Imi place mult de un baiat si el stie asta dar momentan nu vrea o relatie pentru ca incheiat o relatie de 1 an numate. Dar de cate ori vreau sa vorbesc cu el pe net sau ceva nu stiu ce nu vreau sa fiu nici stresanta

Va rog nu stiu sfatuiti-ma cu ceva.
Fara glume si fara misouri!
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ideea e că nu e uşor să te desparţi de cineva când ai atâtea amintiri şi atâta timp petrecut împreună. Sunt unele persoane care dacă termină o relaţie, din consolare se aruncă în braţele primei venite/primului venit.Şi asta nu e prea ok.Pentru că nu ajunge să aibă sentimente.Respectă-i decizia şi lasă-i timp.Chiar are nevoie de timp să treacă peste ce a fost.Şi dacă a iubit-o pe fata respectivă, o să îi fie mai greu să treacă peste ce a fost. Dacă îl placi, trebuie să te înarmezi cu o răbdare de fier.Sau...să renunţi.

| 1234abcd a răspuns:

Incearca sa te apropi de el ca si prietena(acuma la inceput)intreabl cum se mai simte(referitor la despartire)dai un link cu o melodie si intreaba-l ce parere are, sau o poza ceva

| Marselina a răspuns:

Nu vreau sa te supar dar el probabil ca inca mai are sentimente pentru acea fata si daca ar fi cu tine te-ar rani mai tare pentru ca el are inca sentimenta pentru cealalta mai bine lasa-l sa uite de acea fata si apoi poti sa fii fericita si poate ajungeti sa fiti impreuna, iar cu mesajele de pe net nu este nevoie sa il stresezi cu asta lasa-l pe el sa faca primul pas sper ca te-am ajutat!winking