| DianaPopa4 a întrebat:

Imi poate intarzia menstruatia in urma unui contact sexual (protejat bineinteles) chiar daca nu am ramas insarcinata?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate!

Cauze generale posibile în cazul întârzierii menstruaţiei : răceală, dereglare hormonală, stres, infecţie, probleme medicale ( chist ovarian, ovar polichistic, etc. ), sarcină,...

O întârziere acceptabilă, din diverse cauze : răceală abdominală ( NU răceala "comună" ) sau răceală la ovare ( anexită ), infecţie, medicamente, etc., este de MAXIM 7-10 zile; tot ce DEPĂŞEŞTE 10 zile reprezintă o "problemă medicală"!

Toate cele bune.

| TizZu15 a răspuns:

Da se poate, stai linistita.winking

| ShadowGhost a răspuns:

Pana acum a venit regulat?

| DianaPopa4 explică (pentru ShadowGhost):

Nu chiar...cam odata la 3 luni devine neregulata. Si contactul a avut loc cu o zi inainte sa imi vina.

| ShadowGhost a răspuns:

Daca pana acum a venit regulat, da se poate.

| GrayGaby a răspuns:

Stai ma linistita ca nu ramai cu povara pe cap laughing

| Jakarta a răspuns:

Da!