| simodex a întrebat:

Imi puteti spune concret la cate zile apar semnele sarcinii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de femeie!
La unele apar din prima zi cand i-a intarziat ciclul menstrual, la altle, niciodata! Isi dau seama ca-s insarcinata nemaiavand ciclul menstrual si crescandu-i burtica.

| corbulalbrosu a răspuns:

Primele simptome de sarcina POT sa apara insa nu intotdeauna si NU la toate femeile insarcinate numai dupa ce sarcina are deja varsta de 7-8 saptamani. big grin

| SG1995 a răspuns:

Cica dupa aproximativ doua saptamani de la ultimul contact sexual poti sa-ti faci un test de sarcina, avand in vedere ca un ceva exasperant de scump, de ce pui intrebari stupide cand poti verifica foarte usor daca esti insarcinata.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SG1995):

Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultimul contact sexual, ceea ce este de fapt 3 saptamani, nu 2 saptamani.