| Anonymouys12344321xyz a întrebat:

Imi spune cineva care sete diferenta dintre oral si anal? Si ce faci la amandoua?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul oral sau felatia, consta in masturbarea barbatului prin actiunea de excitare care se realizeaza/obtine prin introducere penisului acestuia in gura unui partener indiferent de sexul persoanei respective. Sexul anal reprezinta activitatea sexuala prin care se introduce in anusul (colonul) unei persoane indiferent de sexul acestuia, a unui penis real/adevarat sau a unor obiecte/jucarii sexuale artificiale, in scopul obtinerii unor placeri de natura sexuala. big grin

| mihai69 a răspuns:

Gândește-te la mâncare: pe gură intră, pe dincolo iese.

| Holiday a răspuns:

"Oral" se refera la ceva ce tine de gura, iar "anal" se refera la ceva ce tine de anus. Ce faci depinde de context. Dar cum intrebarea este la aceasta categorie "oral" inseamna sa provoci placere sexuala cu gura in zona organelor genitale ale partenerului, iar "anal" inseamna sa penetrezi/fii penetrat in anus in ideea de a obtine si de a oferi placere sexuala.

Răspuns utilizator avertizat