| anonim_4396 a întrebat:

Imi tot propune iubitul sa facem SEX... sunt cu el de 2 luni sh nu stiu cum sa-l mai refuz deoarece vreau sa fim impreuna mai mult timp inante de a face acest pashappy

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

E prea dobitoc sa iti ceara! FUNDA si MARE

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te vrea doar pentru sex si mai e si prost pe de-asupra.

Daca tot vroia sa te fraiereasca macar incerca sa te indragosteasca, sa te faca sa vrei si tu sex.

Dar amaratul iti cerseste asta pentru ca nu e in stare de nimic.

Repet: si prost si magar.Merita asta dragostea, respectul si puritatea ta?!

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Daca tu nu vrei, si el te preseaza inseamna ca nu tine indeajuns la tine. Spune-i clar ca tii la el(daca chiar e asa), dar ca nu te simti pregatita si ca, daca tine la tine, ar putea foarte bine sa te astepte. Nu prea sunt de acord cu ce zice @NightHeaven pentru ca, daca nu esti pregatita sa incepi viata sexuala, nu trebuie sa faci un compromis doar ca sa stai cu el. Daca vrei, fa petting cu el, dar asta doar daca vrei, nu pentru ca te preseaza el. Eu de exemplu m-am cam lasat convinsa de fostul prieten sa-mi faca oral si regret asta. Degeaba iti doresti tu o relatie de lunga durata, daca el vrea doar sex si apoi iti spune PA! Crezi ca daca o sa faci oral, el nu o sa se plicitiseasca la un moment dat si nu o sa-ti ceara mai mult? Asa ca, daca te iubeste, nu o sa mai aduca vorba mult timp de acum incolo, daca ii explici in fata ca nu esti pregatita. Daca nu vrea, nu merita sa stai cu el si mai bine te-ai desparti pana nu ajungi sa incepi sa tii si mai mult la el. Faci cum vrei, dar eu zic sa-i explici ca nu esti pregatita si sa nu te lasi constransa. Daca vrei sa vorbim mai multe iti als id-ul meu: andreea_tpu

| Elisa a răspuns:

Inseamna ca vrea doar sa faca sex cu tine. Alegeti alt baiat care sa te merite si sa te inteleaga perfect.

| dan_2834 a răspuns:

Daca esti cu el deja de doua luni si tot insista sa faceti sex...gandeste-te ca poate asta vrea cu adevarat de la tine. Spune-i ca nu esti pregatita si ca vrei sa mai astepti, sau ca nu e momentul potrivit. Daca te intelege si te asteapta inseamna ca tine la tine cu adevarat, daca nu vrea doar sex.Gandeste-te bine! Nu te grabi! Graba strica treaba!:*

| ynna93 a răspuns:

Explica`i ca vrei sa mai astepti. daca accepta lucrul asta atunci te place cu adevarata daca nu, nu.

| NightHeaven a răspuns:

Uite iti dau aici o cale diplomatica din experienta mea. Daca mai zice de sex propune-i sexul oral ( tu lui si el tie) si motiveaza ca pentru inceput in relatia voastra este de ajuns sexul oral sau masajul erotic. Sexul oral iti va da satisfactie si ii va da si lui si nu va trebui sa faci sex normal si probabil ca nici el nu te va mai bate la cap daca faceti sex oral sa ii ia gandul de la asa ceva. Sper ca vei reusi. Peace. NightHeaven

| Eriiscumpa a răspuns:

Hmmthinking dupa parerea mea e ink prea devreme.eu spun sa mai astepti un timp.ca sa va cunoasteti mai bine.ca dupa aceea sa nu.ti para rau... vorbeste cu el si spune-i ce simti...