| UmbraDeVulpe a întrebat:

Imi vine sa ejaculez mult prea repede, ce sa fac ca sa nu se mai intample asta? Si sa scap cat mai repede de problema, asta daca se poate

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu un medic urolog (sau cu cel de familie)!
Ei te pot ajuta mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Emasturbarae excesiva duce la ejacularea rapida.
masturbarea, trebuind facuta cu masura 1 data la 3-4 zile, asa este normal si asa vei reusii sa te calmezi si sa-ti controlezi ejacularile rapide.
De problema nu poti scapa repede, daca ani de zile ai facut excese, acum fiind nevoie de timp si rabdare ca sa ajungi sa controlezi ejacularea si sa nu te mai scapi pe tine, atat de repede.

| relian a răspuns:

Villeta ca de obicei bate cimpii laughing Foloseste un spary, ceva gen STUD100 sau ceva genul asta, este un spray de ala ce il folosesc si fotbalistii cand se accidenteaza.

Cauti spray, dai cum scrie pe instructiuni si o sa fie mai bine, apoi poate in timp o sa o poti face si fara.
Sint si creme, dar sprayul ce am zis e mult mai bun.Am folosit si eu odata, dupa ce un amic cei spusesem a folosit, si a fost super multumit.
Nu are nici un efect daunator, asta daca folosesti cit zic aia in instructiuni, spor la treaba laughing

| mi25 a răspuns:

@Violleta! Nu stiam ca te pricepi si la asa ceva. Sau ai si tu un "furtun" de barbat.
Nu are a face mastur barea cu eja cularea rapida. Dimpotriva, prin asta se poate regla timpul la care sa iti dai drumul.
Cauzele pot fi mai multe.
- abstinenta prelungita;
- sensibilitate mare
- daca esti la inceputul vietii sexuale.
- esti predispus la eja culare precoce
Daca esti predispus la eja culare precoce trebuie sa consulti un specialist.
Daca esti la inceputul vietii sexuale sau dupa o abstinenta prelungita, o mastur bare inainte de actul sexual te ajuta.
De asemenea - recomandare pentru cei majori - 50 de grame de tuica inainte cu 15-30 de minute de actul sexual, te poate ajuta.
Se mai poate intarzia si prin faptul ca sa te gandesti cand crezi ca se apropie, la ceva rau din viata ta.
Daca esti intim cu partenera, o poti ruga, atunci cand iti vine, sa te stranga tare la baza penisului, dupa testicule, prinzand canalul de eja culare.
Cu timpul, acest lucru se va regla si vei putea controla cand vrei sa-ti dai drumul.

| mi25 a răspuns:

Nu am vrut sa combat ce a zis relian. Doar am completat.

| Andrei0003 a răspuns:

,, Мастурбареа excesiva duce la eжацулареа rapidă".
Dintre toate idioțeniile pe care le-am auzit de la Violleta 2022 asta e fenomenală.