| Woody_8703 a întrebat:

In iarna am cunoscut o fata in autobuz si chiar in acel timp am mers la patinoar, ne simteam bine amandoi, radeam, vorbeam despre or ce, dar dupa nu am mai tinut legatura de loc, mie imi placea de ea, nu stiu daca si ei.
Dupa cam 5 luni, am intalnito, cand am vazut a zambit cu toata gura laughing, am mai povestit ce-a mai facut de paste etc, intr-un final i-am cerut nr-ul de telefon, nici bine nu am plecat si mi-a dat mesaj.
Am tinut legatura cu ea, mi-a spus ca ma place, dar ia inca tine la fostul ei prieten si ca-i place de el, eu am incurajato, ca poate se impaca cu el, dar tot in acel moment i-am spus ca este o mare greseala daca se va intoarce la el, deoarece el ii va mai face inca o data tot asa (Sa o insele).
Am iesit cu ea cam dupa 3 zile, am vorbit despre multe, familie, distractie timp liber, scoala si "fostul ei"
Dupa ce am plecat a vrut sa ma sarute dar eu am fost mai rusinos. si nu am acceptat, dupa am intrebat-o daca vrea s-a fim impreuna, ea mi-a raspuns "Nu stiu, inca vreau sa vad ce mai vorbesc cu 'fostul ei' ", am spus da, am sunato, i-am spus ca-s serios, ca vreau o relatie de lunga durata si ia la fel, dar ia tot asteapta telefon de le fostul ei sa vorbeasca cu el.
Am intrebato daca ii va spune daca-l iarta, ea mi-a spus da., am ramas asa " straight face ".

Pot s-a spun ca am stat cam dupa ea.
Ce sa fac de acum inainte?, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| CeVreauEu a răspuns:

Hmm pai stii si eu am prieten acum si adica a fost cam tot asa. El se tinea dupa mine inainte sa fim impreuna dar eu tot pe fostul il asteptam. Si pana la urma vazusem cat ma iubeste si am lasat balta ideea ca o sa mai fiu cu fostul meu si na i-am acceptat prietenia lui. Eu zic sa-i demonstrezi ca ti la ea sau daca o iubesti arata-i asta. O sa vada ca nu e o gluma si pana la urma va fi de acord. Mna cam atat am de zishappy sper ca te-am ajutat. Fundita big grin?

3 răspunsuri:
| Tinkerbell_3393 a răspuns:

Incearca sa mai vorbesti cu ea la telefon sau pe mess. Incearca sa te duci prin locurile in care sti ca sta, poate te intalnesti cu ea din intamplare si mai vorbiti. Iubitul ei o sa calce iarasi stramb si poti avea o sansa. Incearca sa cuceresti sa ii tragi atentia cu tot felul de chesti romantice si frumoase sisa ii arati ca esti peste iubitul ei.
Eu zic ca in timpul acesta sa iti gasesti si pe altcineva, alta fata pe care sa pui ochi in caza in care nu iti iese ceva cu aceasta fata sa ai pe cineva de rezerva si sa fi pierdut timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei e este dor de fostul iubit, asa la toti. Poate trebuie s-o lasi putin in pace ca sa-l uite dar totodata vezi daca vor sa se impace. Nu o scapa din vedere. Incearca sa o cuceresti mai mult si asa poate va uita de el. Trimite-mi mesaj daca ceva se intimpla! OK