| sakura1234 a întrebat:

In primul rand va rog fara raspunsuri rautacioasesad. Nu stiu cu ce sa incep..am stat cu un baiat prietena un an de zile eram ca fratii (pe el il cheama valy) apoi mi-a spus ca ma place si sincer si eu il placeam ne.am cuplat a fost totul frumos el a fost primul barbat din viata mea, tot el ma cerut de nevasta in vara urma sa ne casatorim. Ceva s-a intamplat devenise rece fata de cum era la inceput si era foarte gelos apoi am cunoscut un baiat pe nume sorin un baiat foarte bland si dulce nu stiu ce a fost in capul meu dar mam cuplat cu el in timp ce eram cu valy am ascuns totul timp de 3 zile apoi eu si valy ne-am certat si-a facut bagajele si a plecat eu am ramas cu sorin au trecut 3 luni de atunci si nu a trecut o zi sa nu ma gandesc la el nu vrea sa ma ierte mi-a spus ca i-am facut mult rau dar il iubesc am gresit si imi pare rau ideea este ca nu stiu ce pot face in legatura cu asta stiu ca si el ma iubeste mereu plange dar nu il lasa orgoliul va rog sa-mi dati cateva sfaturi

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu orgoliul il impiedica sa se intoarca la tine. Mai degraba inteligenta si bunul simt.

| MirelaNicoleta a răspuns:

Buna,
Tu sti cel mai bine ce este in sufletul tau si el intr-al lui, nu am inteles tu inca esti la cel de al doilea? Poate ca Valy asteapta sa vada ca ai renuntat si ai plecat de la celalalt... of ce situatie... DAca vrei sa te intorci la el gandeste-te bine, pe el cel mai mult il traumatizeaza acum gandul ca nu mai poate avea incredere in tine pentru ca l-ai dezamagit. Timpul le rezolva pe toate, gandeste-te cat mai rapid si sigur ceea ce vrei sa faci, sa nu ti-l ia alta sad

Iti doresc multa bafta! :*

| sakura1234 explică (pentru MirelaNicoleta):

Mi-a spus clar ca nu va mai avea niciodata incredere in mine si nu il condamn, iar prieteni..nici nu vrea sa auda a spus ca nici asa nu poate sa ma vada cu altul deci ce este de facut, el are iubita acum dar nu tine la ea are alte ganduri cu ea