| maia9090 a întrebat:

In timpul actului am momente cand cred ca am orgasm, adica e o placere diferita de placerea din timpul actului si e mult mai intensa.Dar nu mai pot continua si nu dureaza mult din cauza asta. Daca nu cred ca am scurgeri vaginale in afara de cea normala deci nu "mi dau drumu" nu pot avea orgasm? cateva secunde

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Dupa ceva timp o sa iti dai seama care e diferenta dintre placere si orgasm, oricum orgasmul nu dureaza ore, ci doar cateva secunde.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orgasmul este caracterizat ca o plăcere fizică intensă, controlată involuntar de sistemul nervos autonom. El este acompaniat de contracții ciclice rapide ai mușchilor pelvini inferiori, ai celor vaginali care înconjoară organele genitale și orificiul anal. Orgasmele sunt de asemenea frecvent asociate cu alte reacții involuntare precum eliminarea de lichide, si instalarea unei stari de euforie generalizată și vocalizare involuntară.

| neutrino a răspuns:

Tu esti singura care trebuie sa stii daca ai ajuns pentru un timp relativ scurt, in al noulea cer.

| maia9090 explică:

Intrebarea mea este daca pentru a avea orgasm cateva secunde trebuie neaparat sa elimini acele lichide,