| Cosmin0761415495 a întrebat:

In timpul actului sexual mi-a venit putina sperma in cap dar foarte putina si dupa 2 min mi-a venit toata si am scos afara poate sa ramana gravida din putinul acela nu stiu sigur ce a fost dar am simtit ca a iesit ceva, dar sperma am scos-o afara dupa 2 min ( nu am flosit prezervativ) imi puteti raspunde si mie la intrebare?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur poate ramane insarcinata de la cea mai mica picatura (mai mica ca o gamalie de ac). Riscul e variabil in functie de perioada ciclului menstrual in care se gasea partenera ta in momentul actului sexual.

| Vizitiul a răspuns:

Ma uimesti! tot ce pot sa zic e ca la tine nu vad diferenta dintre sperma si creier.

| CevaNormal a răspuns:

Da, felicitarile mele, esti tatic, uraaaaaaaaaaaaa, nu-i nimic, un copil nu e atat de rau, mai rau e cind ai vreo 3-4winking

| cretzufinish a răspuns:

Oamenii nu au inteles cine esti si ce vrei sa afli de fapt...Cica "Fa un test de sarcina! " laughing El e baiat saracul si se ingrijora pentru iubita lui. In fine, Cristi depinde de ce cantitate te referi, ca inainte de ejaculare exista o asa numita preejaculare (dupa nume happy ) care e un lichid seminal cu o "incarcatura spermatozoica" mai mica. Dar daca a mai durat 2 min dupa, inseamna ca nu are de ce sa-si faca griji.

kratos
| kratos a răspuns:

Da poti ramane gravida si poti folosi o carte care sa te invete gramatica... Fa un test de sarcina!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Tare chestia cu sperma in cap. Nu-mi imaginam cum ai reusit performanta. Serios vb nu cantitatea de sperma duce la graviditate. Din multitudinea spermatozoizilor rezultati la o ejaculare, doar UNUL singur este suficient pentru a procrea.

| cheloo74 a răspuns:

Nu mai pot sa ma opresc din ras...Ha,ha,ha,ha,ha,! Sperma in cap... Hai ca mi-ai facut ziua frumoasa! Daca ai si prestat asa cum scrii e posibil ca prietena ta sa aiba o surpriza. Acum depinde daca era perioada fertila sau nu. Sa faca un test de sarcina. Dar nu a doua sau a treia zi pentru ca va fi irelevant. Daca intarzie ciclul, ceea ce ar fi posibil, pentru ca sigur cele doua picaturi au ajuns unde trebuie, atunci sa faca testul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si creierul? Creierul nu mai era la locul lui? A fost inlocuit sau inundat de?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu unde aveai capul bagat? laughing
Si se gasesc prezervative asa de mari, sau vroiai sa spui ca nu ai pus ciorapul pe cap? laughing
Asculta sfatul lui @kratos si fa-ti un test de sarcina...la cap, sa nu care cumva sa se fi fecundat vreun neuron.Lasa-i asa, nu-i mai inmulti, oricum nu folosesc la nimic! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este posibil