| PkAdi a întrebat:

Daca ai facut-o cu o fata, cu prezervativ, si ai mai continuat penetrarea si dupa ce ti-a venit...E posibil ca si fi iesit sperma pe langa, si sa fi ajuns la ea in vagin? Sunt sanse ca sa ramana gravida?

Nu e o gluma, e o intrebare serioasa. Multumesc.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca prezervativul nu s a spart atunci stai linistit ca nu va ramane insarcinata

| consilierultau001 a răspuns:

Sa stii ca da sunt sanse mari cunosc multe situatii de sarcina din situati din astea, adica sigur au ramas spermatozoizi pe penisul tau, acum depinde si de corpul ei... cat de fertila este...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibil!

NU se mai continuă actul sexual cu acel prezervativ după ce ai ejaculat!

Eventual, să facă 2 teste de sarcină la 21 ( respectiv 24 ) de zile după contactul sexual...

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa fi iesit sperma pe langa prezervativ si sa ajunga in vagin. In aceasta situatie este posibil ca dupa 9 luni sa fiti parinti.

| Ichnat a răspuns:

E posibil... straight face

| CristiSeeker a răspuns:

E posibil ca prezervativul sa se rupa in timpul penetrari. Printr-un ghinion foarte mare sau o utilizare incorecta combinata cu un ghinion foarte mare se poate intampla asa ceva, desi cred ca este putin probabil. Un test de sarcina mi se pare cea mai usoara varianta pentru a afla raspunsul, sincer.

| PkAdi explică (pentru CristiSeeker):

Am probat prezervativul dupa, si crede-ma nu era spart, eu totusi m-am intrebat, pentru ca avea...sti tu, alb pe el laughing O fi de la fata... aa?

| CristiSeeker a răspuns (pentru PkAdi):

Eu iti recomand o singura chestie: pune fata sa faca un test de sarcina, ca sa stiti o chestie, macar. Bafta! laughing

| florinpopescu1997 a răspuns:

Sincer nu sunt sanse sa ramai gravida dar ar fi bine sa faci un control! (a fost faina experienta)