| seker a întrebat:

In timpul postului, ziua de Pasti inclusa, este pacat sa intretii relatii sexuale?

12 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da este, dar asta e...

| aliybella a răspuns:

Dap, pentru ca placerile tripesti sunt generate de ispita, iar ispita este diavolul, deci daca te lasi ispitit de ganduri necurate, faci pacate happy

| niki a răspuns:

Tu fa ce iti face placere,lasa postu si tampeniile! acum pacatuim si la batranete,cand nu mai putem face altceva, ne caim si postim! dzeu vrea sa fim fericiti asa ca eu nu am restrictii, fac tot ce vreau indiferent de zi!

| niki a răspuns:

Apoi vad eu pe unde ajung in viata de apoi, daca exista...macar in asta sa ma simt bine!

| UnuAltu a răspuns:

Ma oamenii nu pot sa se simta bine?

| MihaEla_8742 a răspuns:

Cat mai corect ar fi sa nu existe aceste relatii...pe durata postului, asta daca se poate...laughing iar odata ce vine pastele-dezmaaat! laughing

| dotcube a răspuns:

SI in afara postului e pacat.

| aumih16 a răspuns:

Cand faci sex nici numai conteaza ca e craciun paste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi pacat... dar pana la urma,,, e dat de d-zeu si trebuie sa il faci dar acum depinde de tinelaughing

| iulia972 a răspuns:

Pai da dar asta e

| stefii_5001 a răspuns:

DA. E pakat, mai ales daca vrei sa mergi si la biserica sau ai fost deja la biserika.si in timpul postului, daca il tii e pakat.