| Sofiathegirl a întrebat:

In timpul tratamentului cu ovule care sunt luate seara inainte de culcare poti face sex protejat? Asistenta mi-a zis pe toata perioda sa evit contactul sexual.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric NU este voie sa faci sex in perioada cat faci tratamnet cu ovule, tratamnetul devenind inutil.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e bine sa faci pentru ca ii transmiti si partenerului ceea ce ai tu. Ciupercuta e si pe alaturi. Poate ca pe el nu il afecteaza cine stie ce, dar dupa un timp iti da inapoi ce ai avut si o iei de la capat.
Ai grija sa schimbi des si lenjeria intima.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Poti face oral, fara restrictii

| alina2k18 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

laughing Ovulele alea administrate seara nu se elimina complet decat dupa ce se termina tratamentul, deci iti dai seama ce are in zdipa laughing nu stiu cine s-ar baga baga sa ii faca oralewinking

| Sofiathegirl explică (pentru alina2k18):

Uite un lucru pe care nu-l stiam! Noroc ca esti patita si ma informezi si pe mine laughing

| gheorghe699 a răspuns:

Poti face sex, dara fara partener .....lucru manual.