| GabrielaCriss a întrebat:

Incerc sa uit si sa evit un baiat la care ma gandesc mereu insa de fiecare data ne intalnim el se uita la mine in ochi si nu ii pot uita privirea ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| RobertFHC a răspuns:

Pai daca il placi. pur si simplu uita-te in alta parte laughing te faci ca te legi la sireturi, vrajeala d'asta.

| Tupeuuuuuuuu a răspuns:

Buna! Am fost si eu pusa intr-o situatie de genul asteia! Presupun ca esti genul de fata, care pui la suflet un baiat foarte repede, insa uiti greu, pana la intalnirea altei persoane.Cred ca tu ai fata de baiatul respectiv, un sentiment mai mare de cand cel de simpla simpatie, ci se poate spune ca ti la el! Ce ar trebui sa faci, in primul rand ar trebui sa iti pui in gand chestia asta, sa ai o ambitie, sa fi tare macar fata de propia ta persoana, in sensul ca : iti propui ca sa uiti, sa nu te mai intereseze, ce face, ce si cum.Asta e primul pas in uitarea lui,al doilea pas care ar trebui facut,si posibil sa aiba sanse si urmari mai favorbabile pentru tine,este sa gasesti alta persoana,si sa te agati de el, sa te atasezi,in asa fel o sa te doara in cot de tipul ala. Totul pleaca de la minte, vrei sa-l uiti,te gandesti mereu la el,cum vine asta? daca vrei sa-l uiti da-l in colo, cine e baiatul asta,o vedeta? Sii de ce vrei sa-l uiti,ai avut vreo relatie cu el? sau ce s-a intamplat? ce te face sa iti doresti acest lucru? Deci puneti planurile, gandurile, cap la cap, si nu mai fa greseala sa te pui la suflet pe toata lumea, si chiar de vei intalni un baiat, nu uita : fi mai rece, si nu pune asa de mult la suflet din prima! Mult succes! pa pa!winking

| Laurentiu92 a răspuns:

In primul rand, il iubesti.
si ca sa il uiti ar trebui sa stai cu un alt baiat si sa nu mai dai ochii cu el, si incearca sa il eviti cat mai mult.
sper ca ti-am fost de ajutortongue pup:*

| GabrielaCriss explică (pentru Laurentiu92):

Incerc sa il evit mereu dar ma intalnesc mereu cu el cand nu ii mai vad privirea in mintea mea atunci ne intalnim.