| Depresie a întrebat:

Incet cu inced cad in depresie nu va faceti griji nu sunt intrebari stupide despre dragoste.

Deci, cu aproximativ jumate de an am decis ca nu mai merge asa am decis sa ma schimb atunci cantaream aproximativ 72kg am urmat o dieta foarte aspra si acum am 55kg virsta mea este de 14 ani.Dar s-au inceput alte probleme nu-mi place forma piciorelor, nasului daca mananc cat de putin seara ma simt rau si mai nu incep a vomita, inteleg foarte bine ca asa nu poate merge dar chiar daca nu pun kg pentru ca mananc putin si chiar daca incerc din nou sa intru intr-un program zilnic normal am o impresie ca ma ingras iar ca o sa ajung iar la starea cea de obeza ca iar colegii o sa se amuze de mine ca nu o sa pot purta haine normale.Chiar daca am ajuns la o forma mai normala nu pot sa inteleg asta psihologic cand se uita la mine altii innebunesc iar ma gindesc ca sunt grasa si mare.......Nu mai pot

Sper sa cititi tot si sa ma ajutati

3 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Ai bulimie, asta una. a doua invata frate sa scrii ca esti de ras. sfatul meu e sa faci o vizita la un psiholog

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Heii:)NU trebuie sa te consideri urata. Daca tu te consideri urata atunci ceilalti vor crede si ei asta.Trebuie sa ai incredere in tine si nu uita toate fetele sunt frumose in felul lor.Un sfat in legatura cu greutatea:Nu te forta sa slabesti intr-un timp cat mai scurt deoarece iti faci foarte mult rau tie.
Incearca sa faci jogging sau alt sport daca tu crezi ca esti grasa. Poate te va ajuta:

http://sanatate.acasa.ro/......e-843.html

Si nu uita:Nu esti urata! Fiecare fata este frumoasa in felul ei. Fundita?

| MariaFcsb1 a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti pese ce spun altiipuppy dog eyes Stiu ca pe tine te deranjaza si eu am trecut prin asta dar nu e chiar grav.Adica eu nu am mai iesit vreo 2 luni afara sa stau cu prietenii si dupa 2 luni imi schimbasem frizura modu de a vorbi si slabisem. Pana si cel care statea cu mine in bloc se mira cas mai draguta si astea
Inainte nu ma pupa pe obraz cand ma vedea dar in ziua aia ciudat cand ma vavut mi-a zis ca-mi sta bine si m-a pupa pe obraz..Ciudat stiulaughing Dar tu daca te simti bine in pielea ta nu ar trebui sa te intereseze ce spun altiipuppy dog eyes
Succespuppy dog eyes