| Sara2 a întrebat:

Infometarea este cea mai buna cale de a slabi. De 13 zile mananc numai iaurt ceairi si supe + sport, nimic altceva si am slabit doar 2 kg, enorm de putin la efortul depus crying, oare e mai bine sa nu mai mananc nimic 1 luna? vreau sa dau jos inca 9 kg pana la paste, in prezent am 66 kg si 1.71 inaltime, sfaturi mai eficiente va rog

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dana85 a răspuns:

Sportul si o viata echilibrata este cea mai buna metoda de a slabi.

| dadonexus a răspuns:

Ceea ce faci tu este total gresit...dc?
1)Infometarea nu ajuta cu nimic ba mai faci si ulcer
2)Alimentatia este dea curulea crezi ca daca mananci putin rezolvi ceva mai ales cu supe si iaurturi ai nevoie de grasimi naturale(maslin, arahide, cacao) si proteine(Carne)! Organismul oricum nu te v-a lasa sa slabesti pentru ca tendinta este sa retina grasimi cand observa ca cantitatea de(grasimi/calorii/mancare)scade drastic cel mai bine o reduci treptat.
3)Intotdeau fa sport seara dupa culca-te fara cina sau orice tip de gustare si niciodata nu te gandii ceva gen"bine am mancat de 3000 calorii si trebuie sa dau dublu jos" pentru ca e gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ca multe altele va faceti iluzii proaste asupra corpului si kilogramelor. Alimentatia intr-o zi trebuie sa contina toate cele necesare:carbohidrati, fibre, etc.
De exemplu poti manca dimineata o pelie de paine cu ceva, la pranz fructe si legume, iar seara iaurt. Sportul este si el important, da abdomenele, genoflexiuni si alte flecuri nu te vor ajuta la nimichappy Daca vrei sa slabesti fa exercitii Cardio( si asta timp de o ora sau chiar mai mult).

Intr-o ultima instanta, cand slabesti 4kg de grasime se aduna 1 kg de masa musculara facand sport. Asa sa pierderea in greutate nu este ceea ce ar trebui sa te faca fericita, si faptul ca arati mult mai bine in oglinda. la 66 kg stiu o tipa de 1.74. Face intens sport, de-ai sti ce "beton" arata tipa, doar masa musculara fara pic de grasime...

| IseeVoices a răspuns:

Chiar daca dai 10 kg pana la paste o sa le pui la loc dupa daca nu tii regim tot timpul (poti sa mai mananci de la fastfood dar nu mereu ca sa nu te ingrasi iar) parerea mea du-te la o sala de fitness si o sa slabesti asa daca te infometezi si dupa ce reusesti sa slabesti cele 10 kg o sa ''sarbatoresti'' si intr-o luna le-ai pus la loc
Ps: daca nu vrei sa te duci la sala pentru ca nu ai timp sau bani fa exercitii in casa ca nu dureaza mult maxim 15 min happy Bafta la slabit

| AndraaP a răspuns:

Um...NU laughing te distrugi singura pe dinauntru. poti face ulcer. asta nu e o solutie pentru ca viata nu inseamna tehnici esentiale de supravietuire.
incearca sa mananci mai putin. nici de cum sa ''faci foamea''