| Privat_3121 a întrebat:

Intr`o seara de Duminica Prietenul meu m-a chemat si pe mine sa ma duc cu el la un suc cu prietena lui si o alta amica de a prieteniii eiii. si am mai fost un baiat si inca o fata. Si mi-e imi placea fata aia si cum se comporta si cum se imbraca si mai ales ca era frumoasa. Dar am tot vorbit i-am cerut numarul ei de telefon, ne-am plimbat prin parc doar eu cu ea. Si de la un timp o suna cineva cu numar ascuns Si eu i-am spus in gluma nu Raspunde ca suna cu PRivat. Si ea nu a raspuns si a inceput sa ma stranga in bratze. Credeti ca ea s-a indragostit de mine? si daca da. ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Buna Eugen,

Voi incerca eu sa te lamuresc prin a-ti spune ca ea nu este indragostita de tine. Intre voi este vorba despre atractie si atat.
De ce atat, ma vei intreba? Daca de la prima intalnire exista atractie, cum e si in cazul tau, atunci e minunat de usor. Daca si tie iti place persoana respectiva atunci incearca sa duci lucrurile la un alt nivel. Propune-i o intalnire la care sa fiti singuri si lamureste lucrurile. Intreab-o daca are pe cineva si daca raspunsul este negativ stii ce sa faci mai departe.
Succes! happy

7 răspunsuri:
| ShineMe a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti tu personal cu ea, nu cred ca s-ar supara.Lamureste situatia cu fata.Nu am inteles prea bine ca nu ai fost prea explicit. Dar e singura varianta pe care ti-o pot da

| alessyca a răspuns:

Poate nu a raspuns la apelul privat ca era cu tinelaughing) nu stii ce a facut ea dupa.Ma rog nu conteaza, poate si ea simte ceva pentru tine.Singurul lucru pe care poti sa-l faci este sa ii zici in fata ca o placi si vrei sa fie prietena ta. Daca mai astepti mult poate ti-o fura altul

| scumpikkk a răspuns:

Dragoste deja? hmmm stiu ca exista dragoste la prima vedere dar thinking
pai nu stiu, daca acum e inceputul relatiei, mai trebuie sa treaca pusin, sa vezi daca te iubeste, mai ales ca o sunat-o cineva cu nr privat si ea nu a raspuns, ar fi o suspiciune, de ce nu a raspuns?
la mine iti zic sincer, daca ma plimb cu un baiat, bla, bla, gata din prima zi sa-l iubesc? eee, mai trebuie sa treaca un timp sa incep sa-l iubesc, tu nu stii nimic despre ea, calitatiile ei, caracterul ei etc

| johny_9421 a răspuns:

Pentru inceput fa rost de numarul ei.
Apoi, sun-o, spune-i frumos cine esti, zi-i ca te-ai simtit foarte bine in compania ei si ca ai vrea sa mai iesiti. Fi direct, daca te-a strans in brate in prima seara cand v-ati vazut, inseamna ca i-ai cazut bine. Actioneaza, nu mai sta pe ganduri! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija in ce te bagi ar putea fi un alt iubit la care nu vrea inca sa renunte pana nu vede cum decurge relatia voastra. daca e asa roaga-te sa nu fie unu posesiv daca din greseala va intalniti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eugen. ai zis ca ea nu a raspuns la telefon pentru ca tu i-ai sugerat sa faca asta. parerea mea e sa mai petreci cu ea cateva zile ca amici si atat, sa poti sa iti dai seama daca tu chiar o placi (ar putea sa iti faca tipa niste faze neplacute si sa iti dai seama ca de fapt nu e ceea ce parea ea a fi in prima zi). daca vezi ca simti ceva frumos pentru ea, intalniti-va si discutati. daca are prieten, renunta de tot, daca de abia s-a despartit, ai grija ca nu cumva ea sa planga pe umarul tau cateva luni apoi sa-si gaseasca pe altul (aici vorbeste experienta traita de mine), daca nu are pe nimeni si te place, ma bucur pentru voi doi. sunt o multime de posibilitati, cantareste bine lucrurile, alegerea iti apartine. ai grija de tine. poate ne mai auzim

| Pustii a răspuns:

Nu inteleg nimic...