| anonim_4396 a întrebat:

Intre mine si prietenul meu sunt 6 ani si jumatate diferenta, care mie mi se pare mult, tinand cont ca eu am 15 ani si el 21. la toamna el va pleca la scoala timp de 2 ani la aprox 500 de km de casa si va veni acasa doar 1 data pe luna si in vacante. De profitat de mine nu se pune problema, desi suntem impreuna de 4 zile, ne cunoastem de aprox 6 luni si am discutat unele chestii. El imi dovedeste ca tine la mine, ma rasfata. Sincer nu stiu daca e bine sa raman cu el, desi parintii mei il cunosc si se inteleg bine, dar nu stiu ca e prietenul meu. Oare avem vreun viitor?

3 răspunsuri:
| aliybella a răspuns:

Nu prea cred gandeste-te ca ai numai 15 ani si nu iti trebuie o relatie de lunga durata, mai ales ca sunt multe tentatii la varsta ta. parerea mea este sa ramaneti amici si sa iti faci prieten fara sa te gandesti la viitor, pentru ca daca o sa ai o relatie lunga de la 15 ani sigur o sa dureze vreo 3 ani pentru ca o sa te maturizezi si o sa vezi altfel viata, o sa-ti dai seama ca in loc sa-ti traiesti adolescenta calumea ai stat cu un singur baiat si la 18 ani o sa vrei sa te distrezi dar o sa-ti pierzi din indemanarea de a cuceriiwinking
eu la 16 ani am avut o rel de 9 luni, nu regret, dar nu eram sincer pregatita pentru iubire, acum am 18 ani si ma distrez foarte bine, vad altfel lucrurile

| Stefania96dfg a răspuns:

Nuj, este o diferenta destul de mare, chiar daca dragostea nu are limite aici e altfel! Daca tu ai 15 si el 21 s-ar putea ca el cand este plecat sa-si gaseasca pe altcineva cu o varsta mai apropiata de a lui! Chiar daca toate fetele plac baieti mai mari ar trebui sa cauti pe cineva putin mai apropiat varstei tale! Atunci ve veti maturiza amandoi in acelasi timp! Sper ca te-am ajutat!

| aip a răspuns:

El pleaca la scoala militara si iese din unitate doar cu permisiune si doar atunci cand pleaca acolo, deci nu se pune problema de alta...