| Exilee a întrebat:

Intre noi fie vorba, ati observat ca romancele din 2000-2006 - hai 2008 (cu indulgenta) erau cu mult mai dragute si mai sensibile,dragastoase, frumoase fata de cele actuale? De m-as fi nascut in 80'. Ma rog, asa am dedus eu.

16 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Și vrei să spui că acum nu mai sunt adorabilă?
Nu neaparat frumoase, ci mai naturale.

| Exilee explică (pentru h3r):

Da, Asa e naturale. CUm am putut omite asa ceva?

| h3r a răspuns (pentru Exilee):

happy
Nu fi rău, mai sunt fete old.

| zuzualina a răspuns:

Gura ta adevar graieste...

Cata dreptate poti avea crying

Dovada: eu laughing
Astea de acum sunt cu fite de Dorobanti de Berceni... De Ferentari laughing doar parintii lor au bani.

| Exilee explică (pentru zuzualina):

De m-as fi nascut in 80'...

| zuzualina a răspuns (pentru Exilee):

Sa ai 23-24ani? Si in '90-95 e bine.

| sayWhaaat a răspuns:

Anii au trecut, oamenii au ramas aceiasi.

| MissmysteriousS a răspuns:

Mnoo. habar n-am cum erau fetele acum 3287751274817 de ani, dar ştiu cum sunt azi. Trecutul rămâne trecut, de ce sapi mormintele?
Să nu generalizăm, mai sunt şi fete pure, a cărei personalitate este una feminină şi specială. Poate pare ironic, dar obosit de atâtea falsitaţi şi păpuşi Barbie, când dai de o fată simplă şi modestă parcă ar fi raiul pe pământ.

| Mirke a răspuns (pentru MissmysteriousS):

Generatia 80 a murit? Adica ce morminte sapi? ba v-ati tampit cu toti la cap? 2008 adica te uiti la fete de 5 ani si vrei sa ce sa faci cu ele? mai bine te uiti la alea mai mari cu care ai ce vorbii si ce invata de la ele. lasati copilele sa-si traiasca copilaria cum vor, or sa vada ele mai departe ce-or mai face.

| MissmysteriousS a răspuns (pentru Mirke):

Reciteşte ce am scris.
Nu a insinuat nimeni că a murit sau numai există.
'Gneraţia 8o ', fiecare înţelege în lumea lui, e democraţie curată. Este o diferenţă de la cer la pămant dintre generaţia 'Ceauşescu' şi generaţia 'Băsescu'. Eu la asta m-am referit.

| Mirke a răspuns (pentru MissmysteriousS):

Logic ca e diferenta, atunci era frica si respect, acum toti copii iti sar in cap, dar voi generalizati desi va uitati probabil doar la ce e in Bucuresti, mai sunt zone in ardeal care au influente sasesti si secuiesti in caree copii care sunt crescuti in civilizatie.

| MissmysteriousS a răspuns (pentru Mirke):

Copii sar în cap deoarece nu au o educaţie bună. Că altfel le-ar fi ruşine să treacă strada.
Nu spun că numai există, dar ele scad din ce în ce mai mult.
Seară frumoasă să ai!

| Mirke a răspuns (pentru MissmysteriousS):

Multumesc, se pare ca si tu ai fost crescuta frumos, o seara faina sa ai si tu.

| AnnaGabriela a răspuns:

Nu prea ai dreptate ca sunt fete frumoase si sensibile si dragute si in anii de dupa dar daca dai doar peste proaste cu fite asta e nu toate sunt asa si atunci erau fete asa si acum sunt asa si erau mai altfel si atunci ca si acum dar daca nu ai intalnit niciuna pana acum nu inseamna ca nu sunt si poate vei intalni vreuna cum vrei draguta sensibila etc etc si iti vei schimba parerea despre fete ei poate una va fi si iubita ta si atunci vei vedea ca te-ai inselat.

| Exilee explică (pentru AnnaGabriela):

Mai, ca de schimbat parerea nu mi-o schimba nimeni despre vremurile trecute in raport cu cele actuale.
Ideea e, de prin filme si amintiri de parca-ar fi fost ieri, ca acele domnisoare erau pure, dragute, sensibile, nu erau obsedate dupa bani, deloc fitoase si cred ca o influenta asupra lor a fost reprezentata de catre iesirea din comunism. In orice caz, erau cu mult mai naturale si prin delicatetea lor erau uluitoare comparativ cu cele de astazi. Acum, superficialitate, egoism, bani, machiaj, silicoane; fetele-si etaleaza anumite zone intime ale corpului pentru a-si evidentia uratenia ( mi-ar fi si scarba) si imi displac astfel de persoane. Deh. poate un impact il prezinta si criza economica...

App: ce era cu intrebarea ta mai devreme? happy

| AnnaGabriela a răspuns (pentru Exilee):

Care intrebare?
Aia am pus-o ca unii ma tot faceau proasts pe la sex(categoria) si am vrut sa le spun cate cevadespre mine.